ЗАКОН ПРО ТОВ: огляд головних змін
Ми розпочинаємо серії маленьких аналітичних заміток про нове законодавство про товариства. Читайте і будьте з нами
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Нового Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 06.02.2018 р. № 2275-VIII (далі – Закон про ТОВ) юридична та бізнес-спільноти чекали уже давно. Безумовно реалії бізнесу сьогодні такі, що вимагають аби підприємливі люди легко могли створювати, продавати, управляти та розпоряджатися своїми правами у створюваних ними компаніях. Зрозуміло, що ТОВки – найбільш численна організаційно-правова форма існування юридичних осіб. І вона в першу чергу потребує покращень. Чи вдалося авторам закоун добитися бажаного результату, стане зрозуміло мабуть років через два його дії. На сьогодні ми ставимо за ціль пройтися по осоновних ключових змінах. Безумовна професійно зацікавленим людям краще почитати ще оригінальний текст. Там ви знайдете ще багато чого цікавого, про що ми за браком місця просто не змогли сказати.
Починаємо із головного питання…
Коли Закон про ТОВ набирає чинності?
В прикінцевих та перехідних положеннях зазначено, що Закон набирає чинності через 3 місяці з дня його опублікування, тобто запрацює він з 17.06.2018 р.
Виняток стосується лише ч.2 ст. 23, яка набирає чинності через один рік з дня набрання чинності цим Законом, тобто 17.03.2019 року. Йдеться про норму, в якій прописано правила виключення учасника ТОВ в разі його смерті та коли спадкоємці (правонаступники) такого учасника не подали заяву про вступ до ТОВ.
Із набранням чинності Законом про ТОВ, втратили чинність норми Закону України «Про господарські товариства» у частині, що стосується товариств з обмеженою відповідальністю (ТОВ) та товариств з додатковою відповідальністю (ТДВ).
Скільки маємо часу на адаптацію?
Статути ТОВок доведеться переглянути, але на це надано 1 рік. Протягом року з дня набрання чинності Законом про ТОВ статути ТОВок та ТДВшок, що не відповідають цьому Закону, є чинними в тій частині, що відповідає законодавству станом на день набрання чинності цим Законом. Зрозуміло, щойно ми внесемо зміни до Статуту, цей пункт до таких товариств не буде застосовуватися. Цікаво, що Закон про ТОВ не містить такої прямої норми, але все таки протягом року статути доведеться переглянути.
По-перше, Закон про ТОВ по своїм нормам явно сучасніший.
По-друге, чітко не зрозуміло, що буде із тим ТОВ, які змін до статутів не внесуть. Чи не викликатиме цих казусів? Формально обовязку прямо не написано. Але на рівні логіки можна було б припустити, що через рік їхні статути будуть не дійсними і формально такі ТОВ не повинні здійснювати діяльності. Це фантазія звісно, адже механізму примусу немає. Юристи говорять, що статути через рік діятимуть в тій частині, що не суперечить Закону про ТОВ.
Для добровольців до змін є приємний бонус – ТОВ та ТДВ звільняються від сплати адміністративного збору за реєстрацію змін до статуту товариства у зв’язку з приведенням його у відповідність із Законом про ТОВ протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом.
Array
Cхожі статті
Яким чином в податковій накладній зазначати код товару згідно з УКТЗЕД при здійсненні операцій з постачання товарів в наборі (комплекті)
24.10.2017
Податкові наслідки від отриманої спадщини або подарунку
06.03.2017
Із 2018 року впровадять нульову декларацію
28.09.2016