Щодо норм податкового законодавства
ДФС УКРАЇНИ
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 22.02.2019 р. № 706/ІПК/26-15-12-01-18
Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло лист щодо застосування норм податкового законодавства та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) в межах своїх повноважень повідомляє.
Згідно з пунктом 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267, у разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 Кодексу постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної (далі — розрахунок коригування).
Слід зазначити, що наказом Міністерства фінансів України від 17.09.2018 № 763 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307», який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 12.10.2018 за №.1157/32609, внесено зміни до форми податкової накладної та порядку її заповнення.
Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в ЄРПНІ аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних.
Для платників податку на додану вартість ДФС доопрацьовано електронний сервіс, за допомогою якого здійснюється Візуалізація повної інформації щодо показників податкової накладної з урахуванням усіх зареєстрованих до неї розрахунків коригування кількісних і вартісних показників, зокрема, надано можливість експорту інформації у формат х15 після здійснення пошуку за заданими параметрами податкової накладної та відображення остаточного розрахунку (остаточних показників податкової накладної, які на поточну дату обліковуються в ЄРПН) з урахуванням усіх зареєстрованих до неї розрахунків коригування.
Даний сервіс створений з метою недопущення платниками податку помилок при складанні розрахунків коригування до податкових накладних.
Доступ до зазначеної інформації надано в приватній частині (особистий кабінет) Електронного кабінету у розділі «ЄРПН».
У розрахунку коригування, що складається з метою коригування показників податкової накладної, при попередньому коригуванні показників якої були допущені помилки (неоднозначності), необхідно відкоригувати усі рядки податкової накладної, які на дату коригування є невірними (не відповідають даним бухгалтерського обліку платника). Для цього необхідно використовувати інформацію щодо показників податкової накладної з урахуванням усіх зареєстрованих до неї розрахунків коригування, отриману за допомогою вищезазначеного електронного сервісу.
При цьоцу кожному рядку податкової накладної, який коригується, мають відповідати два рядки розрахунку коригування: у першому з них «обнуляється» (сторнується) рядок податкової накладної, в якому містяться помилки, що підлягають виправленню (з урахуванням коригувань такого рядка, які мали місце раніше). При заповненні графи 1.2 необхідно вірно зазнагшти порядковий номер рядка податкової накладної, який коригується;
у другому рядку зазначаються правильні показники. У такому рядку у графі 1.2 зазначається новий номер рядка, якого немає в податковій накладній, до якої складається даний розрахунок коригування.
У графі 2.1 в обох рядках розрахунку коригування зазначається умовний код 302, що відповідає причині коригування «Усунення неоднозначностей».
Порядок складання розрахунку коригування до податкової накладної з метою виправлення помилок, допущених при попередньому коригуванні показників такої податкової накладної, детально роз’яснено в індивідуальних податкових консультаціях від 27.04.2018 Не 1917/6/99-99-15-03-02-15/ІПК та від 28.09.2018 № 4237/6/99-99-15-03-02-15/ІПК на попередні звернення платника податку.
Крім того, особливості заповнення розрахунків коригування роз’яснено у листі ДФС від 27.11.2018 № 36942/7/99-99-15-03-02-17, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Законодавство > Податкове законодавство > Листи»
Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними конкретних операцій тим, які передбачені Кодексом (у тому числі з урахуванням наданих контролюючими органами роз’яснень у формі індивідуальної податкової консультації). .
Крім того повідомляємо, що відповідно до пункту 52.1 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація надається контролюючим органом платнику податку за його зверненням та стосується практичного застосування окремих норм податкового законодавства. В рамках податкової консультації не проводиться оцінка правильності заповнення платником податку податкових та бухгалтерських документів.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Array
Cхожі статті
Щодо практичного застосування норм чинного законодавства ЛИСТ від 02.03.2017 р. № 3044/В/99-99-13-02-03-14
02.03.2017
Попередження у квитанціях щодо ЕЦП. Чому воно приходить?
06.05.2019
Роз’яснення, як скористатися податковою знижкою при оплаті за навчання в дошкільному закладі освіти (садіку)
25.02.2019