Чи потрібно щороку розпочинати (заводити) нову касову книгу?
Податківці в цьому місці вже давно займають стабільну позицію: необхідно заводити нові касові книги кожного року (див., наприклад, відповідь в категорії 109.15 ЗІР). Їхні аргументи такі:
Ведення бухгалтерського обліку для юридичних осіб

Ведення бухгалтерського обліку для юридичних осіб Послуги бухгалтера - Ведення бухгалтерського ..
Кадровий аутсорсинг

Кожний бізнес спрямований на прибуток, а ми – на вчасну допомогу клієнтам!Наша команда відповідальних фахівців на умовах повної конфіденційності візьме під чіткий контроль вирішення питань щодо:
- у формі (ф. № КО-4 з додатка 5 до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148, далі — Положення № 148) написано просто «Касова книга на 20__рік». Значить вона є річною.
- у поясненнях щодо заповнення додатка 5 (теж в Положенні № 148) зазначено, що :
- сторінки книги нумеруються автоматично в порядку зростання з початку року;
- касова книга на електронних носіях після закінчення календарного року передається на зберігання відповідно до законодавства України.
Тож наша рекомендація – робити так, як кажуть фіскали. До речі, коли в книзі залишаються незаповнені сторінки, на думку податківців на цих сторінках ставляться або на сторінці після останнього запису пишуть дату закінчення книги і засвідчують це підписами керівника та головбуха.
А якщо вам не хочеться дослуховуватися порад фіскалів? Згідно з п. 11 розд. II Положення № 148 оприбуткуванням готівки в касі підприємства, яке проводить готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами та веденням касової книги, є облік готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. Тож можна було б припустити, що при оформленні касових ордерів та вчиненні запису в касовій книзі, до вас не повинні застосовувати 5-кратний штраф, передбачений абз. 3 ст. 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.95 р. № 436/9№ 436. Тільки от фіскали можуть віднестися до цього «самоуправства» негативно. В цілому, тут не повинно бути й адмінштрафу із ст. 16315 КпАП. Тільки, знову ж таки, фіскали можуть вважати по іншому і тоді доведеться звертатися в суд.
Cхожі статті

Відсутність повідомлення про прийняття працівника на роботу не означає неоформлення трудового договору
12.07.2017

Умовні позначення в табелі робочого часу
13.03.2019

Що вважається доходом платника єдиного податку
04.11.2016