Чи обо’вязково та де можна отримати довідку про нормативну оцінку землі для подання декларації з податку на землю?
Щоб обчислити податок на землю вам треба знати нормативну грошову оцінку земельної ділянки, або як мінімум знати те, що її не проведено.
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Адже правила тут такі:
- якщо нормативну грошову оцінку (НГО) ділянки проведено – тоді суму податку розраховують множенням площі ділянки (у га або м2) на грошову оцінку одиниці площі, проіндексованої станом на початок року (у грн.) та на ставку податку (у %).
- якщо НГО не проведено — розмір податку визначають множенням площі (у м.кв або га) на ставку (у грн. за 1 м.кв або га). Тут береться ставка податку виходячи з НГО одиниці площі ріллі по області.
Із цього випливає: для того щоб розрахувати земподаток, власникові землі або землекористувачеві потрібно мати початкові дані для розрахунку.
Нормативну грошову оцінку ми дізнаємося із довідки (витягу) про розмір НГО земельної ділянки. Таку довідку можна отримати у місцевому відділенні Держагентства земресурсів України. Також таку інформацію можна взяти з електронного сервісу Держземкадастру «Публічна кадастрова карта України» (http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta).
Дізнатися нормативну грошову оцінку землі конкретного населеного пункту можна ще на сайт ДФСУ за адресою http://sfs.gov.ua/dovidniki—reestri—perelik/dovidniki-/325490.html. Тут інформацію повинні оприлюднювати не пізніше 15 липня поточного року. Звісно можуть бути неточності. На щастя, платники звільняються від відповідальності у разі, якщо у зведеній інформації, розміщеній на офіційному веб-сайті, виявлено помилку, що містить розбіжності між даними контролюючих органів та даними офіційно оприлюдненого рішення про встановлення місцевих податків та зборів (п. 12.5 ПКУ).
Щоправда отримувати довідку щороку не потрібно. Підприємства роблять це в обов’язковому порядку тільки на початку використання ділянки або тоді, коли відбувається перегляд її грошової оцінки. Відповідно і подавати таку довідку будемо з декларацією при першому її поданні або при кожній зміні грошової оцінки землі. Органи ДФСУ теж згодні із таким підходом. В категорії 112.05 ЗІР вони стверджують, що щороку довідку подавати не потрібно (категорія 112.05 ЗІР). Хоча практика на місцях буває різною і ви не застраховані від якихось «місцевих» вимог.
Із роз’яснень у категорії 112.05 ЗІР ми виловили ще декілька цікавих правил чи рекомендацій:
- подавати контролерам можна оригінал довідки (витягу) про розмір нормативної грошової оцінки, або її копію. В ПКУ немає ніяких вимог;
- вам не можуть відмовити у прийнятті декларації, навіть якщо ви не подати довідку (витяг) про розмір оцінки разом з декларацією. Це стосується і класичних випадків, коли відбувається подання першої декларації або у випадку затвердження нової НГО землі.
Утім якщо вам дуже хочеться, то звісно ж таку довідку ви можете отримувати щороку. Але це тільки ваша ініціатива. Це зручно хоча б тому, що в довідці вже буде проіндексована грошова оцінка. Але це ви можете робити і самостійно. Адже якщо НГО з початку цього року не змінилася (тобто коли орган місцевого самоврядування до 15 липня минулого року не затвердив нову оцінку), а підприємство не отримало довідку на початку року, за який звітує, то для розрахунку податку НГО доведеться індексувати самостійно. Правила цієї процедури прописані в п. 289.2 ПКУ. Але якщо грошова оцінка змінювалася, то для страховки краще отримати нову довідку.
Увага! За період з 2017 по 2023 рік діють нові правила застосування коефіцієнтів. Індексувати НГО за ці роки потрібно не на коефіцієнт індексації, який визначає Держкомстат, а на коефіцієнт «1». Тож індексація нормативної грошової оцінки за 2018 рік та за 2017 рік не буде проводитися.
Array
Cхожі статті
Податкові наслідки списання / прощення боргу
04.04.2017
Про порядок складання зведених податкових накладних у разі застосування касового методу та щодо сплати акцизного податку у разі постачання електроенергії кінцевому споживачу
22.02.2019
Підприємство придбало авто: як оформити
27.09.2017