ЦІНА ТОВАРУ В ПОДАТКОВІЙ НАКЛАДНІЙ: СКІЛЬКИ ЗНАКІВ ПІСЛЯ КОМИ МОЖНА ПИСАТИ У ВАРТІСНИХ ПОКАЗНИКАХ?
Питання кількості знаків після коми в питаннях ціноутворення та виписування податкових накладних останнім часом дуже цікавить платників ПДВ. Своїм клієнтам ми не радимо використовувати такий тип цін, тобто все таки рекомендуємо ціни без ПДВ фіксувати з фінансовим підходом, тобто встановлювати ціни у сумах, в яких після коми стоїть не більше двох знаків.
Ведення бухгалтерського обліку для юридичних осіб

Ведення бухгалтерського обліку для юридичних осіб Послуги бухгалтера - Ведення бухгалтерського ..
Кадровий аутсорсинг

Кожний бізнес спрямований на прибуток, а ми – на вчасну допомогу клієнтам!Наша команда відповідальних фахівців на умовах повної конфіденційності візьме під чіткий контроль вирішення питань щодо:
Тим не менше на практиці це не завжди можливо. Ми вже згадували про дане питання в одній із попередніх публікацій, однак питань насправді більше. В ІПК від 08.02.2019 р. №458/6/99-99-15-03-02-15/ІПК ДФСУ знову торкнулася цієї теми і дала деякі цікаві відповіді та рекомендації.
В консультації фіскали стверджують, що розрахунок вартісного показника, у якому внаслідок добутку показників граф 6 та 7 податкової накладної отримується число, у якому кількість знаків після коми перевищує два, вважається правильним, якщо з метою скорочення такої кількості знаків до другого знака після коми округлення не призводить до збільшення такого знаку на «1» (одиницю). Формально ідеться про ситуацію типу «1,124 грн» – тут за правилами заокруглення для грошового показника (тобто до 2-х цифр після коми) ми отримаємо «1,12». Тобто сума в колонці 10 не повинна містити в тисячні рівно більше 0,005.
Якщо це правило виконується, то далі все просто. Базу оподаткування без ПДВ множимо на ставку 20% і отримуємо суму ПДВ, яку зазначаємо в колонці 11. Фіскали пояснюють, що раз у графі 10 податкової накладної зазначається необхідна кількість знаків після коми, то відповідно у графі 11 податкової накладної може зазначатися більше ніж два знака після коми, але не більше 6 знаків.
І вчергове підтвердила, що зареєстрована в ЄРПН податкова накладна, в якій вказано ціну постачання одиниці товару/послуги, яка містить після коми більше ніж два знаки, є підставою для формування податкового кредиту за умови відповідності іншим вимогам, що визначені в ПКУ.
Cхожі статті

Мінфін про виправлення бухгалтерських помилок у нарахуванні зарплати за минулий рік
09.02.2017

У податковій накладній нема відмітки «Х» про імпорт: що робити? СБГ № 13 (2017) липень
07.04.2017

Про перехід фізичної особи – підприємця на спрощену систему оподаткування
12.03.2019