Які зміни в закони про ЄСВ і соцстрахування ухвалено разом із пенсійною реформою
Верховна Рада ухвалила в цілому Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (законопроект № 6614).
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Окрім змін у систему пенсійного страхування, згаданий Закон уносить зміни й до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а саме:
1. Максимальна база нарахування ЄСВ становитиме 15 розмірів мінімальної зарплати замість нинішніх 25 розмірів прожиткового мінімуму.
2. Платниками ЄСВ також виступатимуть члени фермерського господарства, якщо вони не належать до кола осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.
3. Підприємці та члени фермерського господарства звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком, є особами з інвалідністю або досягли віку, установленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», й отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
4. Платники єдиного податку першої групи втрачають право на сплату 0,5 мінімального страхового внеску. А отже, сплачуватимуть його в мінімальному розмірі як і решта підприємців.
5. Самозайняті особи, а також члени фермерського господарства, будуть зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.
6. Інформація з Державного реєстру з метою її використання для обслуговування громадян (за їхньою згодою) надається на запит роботодавців, банків, підприємств, установ й організацій.
7. У персональній обліковій картці застрахованої особи з’явиться графа з професійною назвою робіт.
8. Особи, котрі виконують роботи на підставі цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, а також фізичні особи — підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства також підлягатимуть загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню.
9. Матзабезпечення та соцпослуги за соцстрахуванням особам, які працюють за трудовим договором і ЦПД, надаватимуться за основним місцем роботи. Якщо особа поєднує основну роботу з іншою роботою чи підприємницькою діяльністю, лікарняні та декретні надаватимуться за основним місце роботи й за сумісництвом у порядку, установленому КМУ.
Array
Cхожі статті
Аліменти на дітей: огляд ключових змін в законодавстві
05.09.2017
Лист ДФСУ: Щодо адміністрування податку на прибуток підприємств та забезпечення податкового контролю від 04.01.2019 № 357/7/99-99-15-02-01-17
16.02.2019
Про оподаткування неприбуткових установ та організацій: питання та відповіді з «гарячої лінії»
25.10.2016