Як платять туристичний збір особи, які прибули у відрядження і перебували в готелі не повну добу?
В ІПК від 07.02.2019 р. №437/ІПК/04-36-12-23-21 ГУ ДФС в Дніпропетровської області не дала точної відповіді на дане запитання, а порекомендувала звернутися до міської ради.
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Очевидно, що така рекомендація обумовлена нормами Податкового кодексу України (далі – ПКУ), за якими саме місцеві ради в межах повноважень, визначених ПКУ, вирішують питання щодо запровадження збору (п.10.3 ст.10 ПКУ). Згідно п. 268.4 ст. 268 ПКУ базою справляння туристичного збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі). Власне це все, що є в ПКУ. Відповідно логічно звертатися за вирішенням до місцевих рад.
Передбачувано, що в рішеннях місцевих рад щодо впровадження туристичного збору про ситуації розміщення неповну добу скоріш за все не буде. Та навіть якщо буде, все ж логічно, що при неповному дні розміщення слід платити туристичний збір як за повний день. Утім, практика по Україні може бути різною.
До речі, орган ДФС також нагадав, що згідно із пп. 268.2.2 ПКУ платниками збору не можуть бути, зокрема особи визначені «в» пп. 14.1.213 (тобто фізичні особи – резиденти), які прибули у відрядження або тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених «б» пп. 268.5.1, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму.
Тобто відряджувані громадяни України не повинні платити туристичного збору, якщо будуть проживати у житловому будинку, прибудові до житлового будинку, квартирі, котеджі, кімнаті, садовому будинку, дачному будинку, будь-яких інших об’єктах, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму.
Array
Cхожі статті
Як внести зміни до повідомлення про прийняття працівника на роботу
10.11.2016
Єдиний податок для групи 2 пропонують зменшити вдвічі
01.02.2017
Декретні у підприємця
27.04.2019