Яким чином ФОП на загальній системі оподаткування відображає в книзі обліку доходів та витрат амортизаційні відрахування (щомісячно чи за підсумками року)?
Витяг із системи «ЗІР»:
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
«104.08. Яким чином ФОП на загальній системі оподаткування відображає в книзі обліку доходів та витрат амортизаційні відрахування (щомісячно чи за підсумками року)?»
Відповідь:
Порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців визначений ст. 177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Пунктом 177.4 ст. 177 ПКУ визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування.
Згідно з п.п. 177.4.6 п. 177.4 ст. 177 ПКУ фізичні особи — підприємці на загальній системі оподаткування мають право (за власним бажанням) включати до складу витрат, пов’язаних з провадженням їх господарської діяльності, амортизаційні відрахування з відповідним веденням окремого обліку таких витрат. При цьому амортизації підлягають: витрати на придбання основних засобів та нематеріальних активів; витрати на самостійне виготовлення основних засобів.
Розрахунок амортизації основних засобів та нематеріальних активів здійснюється із застосуванням прямолінійного методу нарахування амортизації, за яким річна сума амортизації визначається діленням первісної вартості об’єкта основних засобів та нематеріальних активів, яка амортизується, на строк корисного використання об’єкта основних засобів та нематеріальних активів (п.п. 177.4.7 п. 177.4 ст. 177 ПКУ).
Облік вартості, яка амортизується, ведеться за кожним об’єктом (п.п. 177.4.8 п. 177.4 ст. 177 ПКУ).
Відповідно до п.п. 177.4.9 п. 177.4 ст. 177 ПКУ амортизація нараховується протягом строку корисного використання (експлуатації) об’єкта основних засобів та нематеріальних активів, самостійно установленого фізичною особою, але не менше мінімально допустимого строку корисного використання об’єкта основних засобів та нематеріальних активів:
група 1 — капітальні витрати на поліпшення земель, не пов’язані з будівництвом – 15 років;
група 2 — будівлі, споруди, передавальні пристрої – 10 років;
група 3 — машини, обладнання, тварини, багаторічні – 5 років;
група 4 — нематеріальні активи – відповідно до правовстановлюючого документа, але не менш як два роки.
Дія п.п. 177.4.9 п. 177.4 ст. 177 ПКУ поширюється виключно на об’єкти основних засобів та нематеріальних активів, витрати на придбання чи самостійне виготовлення яких підтверджені документально.
Тобто амортизація нараховується з місяця, що настає за місяцем введення обладнання в експлуатацію.
Форма Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи — підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність (далі – Книга) та порядок її ведення затверджені наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 № 481 (далі – Порядок).
Згідно з п.п. 8 п. 6 Порядку у графі 8 «Інші витрати, пов’язані з отриманням доходу» фізична особа – підприємець відображає суму фактично понесених інших витрат, безпосередньо пов’язаних з одержанням доходу, які повинні бути документально підтверджені.
Враховуючи викладене, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування щомісячно нараховує та відображає амортизаційні відрахування в графі 8 Книги.
Array
Cхожі статті
Як здійснити самостійне виправлення помилок, допущених у Податковій декларації з податку на прибуток підприємства за минулі звітні (податкові) періоди
26.04.2017
Виплата грошової компенсації замість решти щорічної відпустки можлива одночасно з відпускними за 24 календарних дні відпустки
27.01.2017
Порядок заповнення реєстраційної заяви ф. № 1-ПДВ
28.12.2016