Які необхідні документи для перенесення правонаступнику інформації стосовно сальдо розрахунків юридичної особи зі сплати платежів у разі припинення такої юридичної особи шляхом її реорганізації
Державна фіскальна служба України
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 22.02.2019 р. № 693/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо необхідних документів для перенесення правонаступнику інформації стосовно сальдо розрахунків юридичної особи зі сплати платежів у разі припинення такої юридичної особи шляхом її реорганізації, та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.
Відповідно до п. 2 Положення про Державну фіскальну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2014 № 236, ДФС у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента Україьш та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, інттшми актами законодавства.
Кодекс регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов”язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов,язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства (п. 1.1 ст. 1
Кодексу).
Зокрема, ст. 98 Кодексу визначено порядок погашення грошових зобов,язань або податкового боргу у разі реорганізації платника податків або передачі цілісного майнового комплексу державного чи комунального підприємства в оренду чи концесію .
Так, и. 989 ст. 98 Кодексу встановлено, що у разі якщо сума надміру сплачених грошових зобов’язань або невідшкодованих податків та зборів платника податків перевищує суму грошових зобов,язань або податкового боргу з інших податків, сума перевищення перераховується в розпорядження правонаступників такого платника податків пропорційно його частці в майні, шо розподіляється, згідно з розподільним балансом або передаточним актом, а у разі отримання цілісного маіи’шового комплексу державного або комунального підприємства в оренду чи концесію сума перевищення перераховується в розпорядження платника податків — орендаря чи концесіонера згідно з передаточним балансом або актом.
Відповідно до п. 1 розділу І Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообоґязкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20 травня 2016 року за № 751/28881 (далі — Порядок), Порядок визначає організацію діяльності з ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інцшх платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообовйзкове державне соціальне страхування.
Порядок ведення інтегрованої картки платника (далі — ПСП) визначено п. 1 розділу ІІ Порядку.
Так, на виконання абзаців сімнадцятого — двадцятого п.п. З п. 1 розділу ІІ Порядку у разі коли внаслідок припинення юридичної особи шляхом реорганізації частина її зобов,язань чи заборгованості залишається непогашеною або у платника обліковуються складові суми переплат, до ІКП юридичних осіб — правонаступників працівником підрозділу, який здійснює облік платежів та інших надходжень, засобами програмного забезпечення переносяться відповідні облікові показники з дотриманням хронології їх виникнеішя на підставі одного із документів:
— рішення про узгодження плану реорганізації платника податків;
— передавального акта;
— розподільчого балансу.
При цьому Порядком не передбачено надання платником до органів ДФС інших додаткових документів, що є підставою для перенесення відповідних облікових показників правонаступникам.
Відповідно до и. 522 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Array
Cхожі статті
Довідка про відсутність заборгованості. Як не отримати відмову
05.03.2019
Відповідність кодів послуг статутним документам
10.07.2017
Попередження у квитанціях щодо ЕЦП. Чому воно приходить?
06.05.2019