Попередження у квитанціях щодо ЕЦП. Чому воно приходить?
Йдеться про квитанції, де сказано, що їх прийнято із зауваженнями і які останнім часом почали отримувати платники податків, які звітують у електронному форматі. Причин таких повідомлень у тому, що їх ЕЦП розміщений не на захищеному носії інформації. В квитанціях із повідомленням також попереджають платника про те, що особистий ключ кваліфікованого електронного підпису повинен зберігатись у захищеному носії інформації (у кваліфікованому засобі електронного підпису). І ось чому це відбувається.
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Повідомлення з’явилися завдяки Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 р. № 2155-VIII (далі – Закон), який запрацював з 7 листопада 2018 року. На щастя, завдяки перехідним положенням його норми ще не дуже впливають на платників податків, але до цього слід готовитися. Ідея ж така, що:
- електронна взаємодія фізичних та юридичних осіб, яка потребує відправлення, отримання, використання електронних даних, аналоги яких на паперових носіях повинні містити власноручний підпис, а також автентифікація в складових частинах інформаційних систем, володільцями інформації в яких є органи державної влади, повинні здійснюватися з використанням кваліфікованих електронних довірчих послуг (ч. 2 ст. 17 Закону);
- підписання електронних документів та інші дії повинні здійснюватися за допомогою кваліфікованого електронного підпису (він буде замість ЕЦП!) чи печатки, яка базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа;
- особистий ключ кваліфікованого сертифіката ключа повинен зберігатися в засобі кваліфікованого електронного підпису (ст. 18 та ст. 23 Закону);
- відповідність засобів вимогам Закону будуть підтверджувати документи про відповідність або експертні висновки за результатами їх держекспертизи у сфері криптографічного захисту інформації.
На щастя, завдяки перехідним положенням, ЕЦП і посилений сертифікат відкритого ключа, видані до набрання чинності Законом, прирівняні до кваліфікованого електронного підпису та кваліфікованого сертифіката електронного підпису до закінчення строку дії посиленого сертифіката відкритого ключа, але не пізніше ніж два роки з дня набрання чинності Законом. Таж ще маємо часу до 7 листопада 2020 року, якщо ваш ЕЦП не закінчиться швидше.
Array
Cхожі статті
Чи потрібно відображати в гр. «Працювало за цивільно-правовими договорами» ф. №1ДФ кількість осіб, яким виплачено орендну плату?
05.05.2019
Чому податківці вимагають паперові копії електронних документів для перевірки
15.03.2017
Зміна адреси ФОП: куди звітувати та сплачувати єдиний податок
27.05.2019