Підприємство придбало авто: як оформити
Документальне оформлення
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
У разі придбання автомобіля насамперед повинен бути договір купівлі-продажу. Складається договір у письмовій формі (ст. 208 Цивільного кодексу). Нотаріальне посвідчення такого договору не вимагається.
Далі складається документ, яким засвідчується передача автомобіля від продавця до покупця. Це може бути накладна, ТТН або акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів (далі — ОЗ) (типова форма № ОЗ-1). Разом з автомобілем передаються також технічна документація, паспорт транспортного засобу.
Держреєстрація
Підприємство зобов’язане зареєструвати автомобіль протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України (п. 7 Порядку № 1388).
Експлуатація автомобіля без реєстрації в органах МВС у зазначений строк і без номерних знаків забороняється.
Сплата пенсійного збору
Відповідно до п. 7 ст. 1 Закону № 400 платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування (далі — пенсійний збір) є, зокрема, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні територіальними органами МВС.
Тобто у разі придбання вживаного легкового автомобіля, а також вантажного транспортного засобу (як нового, так і вживаного) сплачувати пенсійний збір не потрібно.
Об’єктом оподаткування пенсійним збором є вартість легкового автомобіля (п. 6 ст. 2 Закону № 400). Вартість визначається відповідно до договору купівлі-продажу, довідки-рахунку торговельних організацій, договору міни, довідки органів митної служби, акта експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість (п. 13 Порядку № 1740). При цьому пенсійний збір з вартості легкового автомобіля сплачується без урахування ПДВ (лист № 13034/03-30).
Ставка і сума збору залежать від вартості автомобіля і прожиткового мінімуму для працездатних осіб (далі — ПМПО), встановленого законом станом на 1 січня звітного року (у 2017 р. — це 1 600 грн).
Ставки пенсійного збору при купівлі легкових автомобілів, що підлягають першій держреєстрації в Україні:
Розмір ставки, % | Вартість легкового автомобіля | Вартість у 2017 р., грн |
3 | До 165 ПМПО | До 264 000 |
4 | Від 165 до 290 ПМПО | Від 264 000 до 464 000 |
5 | Від 290 ПМПО | Від 464 000 |
Пенсійний збір сплачується перед реєстрацією автомобіля в територіальних органах з надання сервісних послуг МВС на бюджетні рахунки, відкриті в головних управліннях Держказначейства, за місцем проведення такої реєстрації (пункти 14 та 15 Порядку № 1740).
Array
Cхожі статті
Лист Держпраці від 21.08.2017 р. № 8692/3/4.3-ДП-17
21.08.2017
Поточний розрахунковий рахунок фізичної особи не може використовуватись для операцій із здійснення підприємницької діяльності
10.04.2019
Зміни в оподаткуванні доходів фізичних осіб
03.01.2017