ОСББ повернуло співвласникам невикористані кошти за програмою утеплення фасадів та заробляє проценти з депозитів: чи є ризики втрати статусу неприбуткової організації?
Відповідь на подібні запитання ДФСУ дала в ІПК від 07.02.2019 р. №432/6/99-99-15-02-02-15/ІПК. Оскільки питання зачіпає багатьох ОСББ, пропонуємо проаналізувати думки та аргументи податківців. А кажуть вони таке:
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
- Щодо повернення співвласникам невикористаних коштів. Тут не повинно бути ніяких проблем. Адже відповідно до ст. 21 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 р. № 2866-ІІІ до складових коштів ОСББ, відносяться, зокрема, внески і платежі співвласників, пасивні доходи. У свою чергу внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об’єднання та/або рішенням загальних зборів. Тобто співвласники можуть робити внески для забезпечення діяльності ОСББ, а в разі їх невикористання можуть повернути їх назад. Така логіка, очевидно, і призвела до висновку фіскалів: повернення ОСББ співвласникам невикористаних цільових коштів, попередньо внесених ними на утеплення фасаду будинку за програмою співфінансування з міською радою, у зв’язку з припиненням фінансування цієї програми не є підставою для виключення ОСББ з Реєстру неприбуткових установ та організацій за умови дотримання вимог, встановлених п. 133.4 Податкового кодексу України (йдеться про вимоги до статусу неприбуткової організації).
- Щодо відсотків з депозиту. ДФСУ вважає, що ОСББ, яке має статус неприбуткової організації, не сплачує податок на прибуток підприємств з доходів у вигляді процентів від розміщення коштів у депозит за умови, що такі доходи використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами. І такий підхід абсолютно коректний та правомірний.
Array
Cхожі статті
Чи достатньо зареєстрованої податкової накладної для визнання податкового кредиту
29.11.2017
Чи передбачено мінімальні розміри добових
28.02.2017
Оплата листка непрацездатності при встановленні інвалідності
13.05.2019