ОСББ повернуло співвласникам невикористані кошти за програмою утеплення фасадів та заробляє проценти з депозитів: чи є ризики втрати статусу неприбуткової організації?
Відповідь на подібні запитання ДФСУ дала в ІПК від 07.02.2019 р. №432/6/99-99-15-02-02-15/ІПК. Оскільки питання зачіпає багатьох ОСББ, пропонуємо проаналізувати думки та аргументи податківців. А кажуть вони таке:
Кадровий аутсорсинг

На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3

Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері

Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
- Щодо повернення співвласникам невикористаних коштів. Тут не повинно бути ніяких проблем. Адже відповідно до ст. 21 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 р. № 2866-ІІІ до складових коштів ОСББ, відносяться, зокрема, внески і платежі співвласників, пасивні доходи. У свою чергу внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об’єднання та/або рішенням загальних зборів. Тобто співвласники можуть робити внески для забезпечення діяльності ОСББ, а в разі їх невикористання можуть повернути їх назад. Така логіка, очевидно, і призвела до висновку фіскалів: повернення ОСББ співвласникам невикористаних цільових коштів, попередньо внесених ними на утеплення фасаду будинку за програмою співфінансування з міською радою, у зв’язку з припиненням фінансування цієї програми не є підставою для виключення ОСББ з Реєстру неприбуткових установ та організацій за умови дотримання вимог, встановлених п. 133.4 Податкового кодексу України (йдеться про вимоги до статусу неприбуткової організації).
- Щодо відсотків з депозиту. ДФСУ вважає, що ОСББ, яке має статус неприбуткової організації, не сплачує податок на прибуток підприємств з доходів у вигляді процентів від розміщення коштів у депозит за умови, що такі доходи використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами. І такий підхід абсолютно коректний та правомірний.
Cхожі статті

Коли фізособа-підприємець звільняється від сплати ЄСВ сам за себе?
25.01.2019

Роз’яснення щодо рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин
21.02.2019

Мінімальний розмір ЄСВ, який мають сплачувати підприємці у 2016 році
23.11.2016