НБУ планує розширити перелік валютних послаблень. Обов’язковому продажу підлягатиме не 50%, а 30% валютних надходжень
На сайті НБУ зявилося повідомлення про те, що нацбанк вирішив розширити перелік валютних послаблень для бізнесу, які будуть введені в дію 7 лютого разом з Законом України «Про валюту і валютні операції». У січні банк уже заявляв про понад 20 валютних послаблень, але вирішим не зупинятися.
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Отож обіцяють:
- дозволити бізнесу репатріацію дивідендів в іноземній валюті за 2018 рік. Такі операції здійснюватимуться в межах загального ліміту на повернення дивідендів, нарахованих за періоди до 2018 року включно, у межах 7 млн євро на місяць;
- скасувати для бізнесу вимогу щодо попереднього резервування коштів у гривні для подальшої купівлі валюти (режим Т+1) з 7 лютого;
- знизити норму обов’язкового продажу валютних надходжень бізнесом — з 50% до 30%, починаючи з 1 березня.
Національний банк також надав можливість населенню проводити операції з онлайн-купівлі іноземної валюти та банківських металів на суму до 150 тис грн не в операційний, а в календарний день. Це означає, що онлайн-купівля валюти через інтернет-банкінги і мобільні додатки стане доступною громадянам у режимі 24/7.
НБУ також вважає, що перерахування валюти за кордон юридичними особами для розміщення на депозитних рахунках (в межах ліміту 2 млн євро на рік) можливо лише за рахунок власної, а не купленої іноземної валюти.
Разом із тим бізнесу та населенню буде заборонено переказувати кошти з метою надання кредитів, здійснення інвестицій або розміщення на банківських рахунках у державу-агресор/державу-окупант, офшорні зони та країни, що не виконують/не належно виконують рекомендації FATF. Також Національний банк тимчасово зберіг обмеження щодо купівлі банками облігацій зовнішньої державної позики України.
Також було скорочено перелік індикаторів сумнівних операцій під час здійснення валютного нагляду. Зокрема, фінансова допомога, за рахунок якої здійснюється операція, не вважатиметься окремим індикатором, а аналізуватиметься фінансовими установами в рамках заходів щодо встановлення джерел походження коштів клієнта.
Зазначені зміни затверджені постановами Правління Національного банку України №33 від 05.02.2019 «Про внесення змін до Положення про порядок здійснення уповноваженими установами аналізу та перевірки документів (інформації) про валютні операції», а також №35 від 06.02.2019 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України».
Array
Cхожі статті
У юридичної особи — платника єдиного податку 3-ї групи поворотна фінансова допомога, не повернена протягом 12 календарних місяців, підлягає оподаткуванню
21.09.2016
З якого місяця підприємець — платник єдиного податку звільняється від сплати єдиного внеску, якщо він набув права на пенсію за віком не з початку звітного періоду
05.10.2016
III Форум директоров: как сформировать эффективную стратегию развития страны в эпоху кризиса ценностей
15.11.2016