Чи включається військовий збір до витрат підприємця на загальній системі?
Чи може підприємець-загальносистемник включати до витрат суму сплаченого військового збору (далі – ВЗ), нарахованого на доходи від провадження господарської діяльності?
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Ні, не може. Пояснимо чому.
Підприємець є платником ВЗ на підставі п. 162.1, пп. 1.1 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу (далі – ПК).
Для підприємців на загальній системі оподаткування об’єктом обкладення ВЗ є чистий річний оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом, отриманим від господарської діяльності (виручка у грошовій і натуральній формі), і документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов’язаними з такою діяльністю (пп. 164.1.3, п. 177.2, пп. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПК).
Тобто підприємці за результатами звітного року самостійно розраховують ВЗ у розмірі 1,5 % чистого оподатковуваного доходу, відображають його в річній податковій декларації та сплачують у строки, передбачені для сплати ПДФО за відповідний період (ЗІР, категорія 132.02). Такий розрахунок наводиться в додатку Ф2 до декларації про доходи (нова редакція діятиме з 31.12.16 р.).
Перелік витрат підприємця, які безпосередньо пов’язані з отриманням доходів від провадження госпдіяльності, наведено у п. 177.4 ПК. Завважимо, що витрат на сплату ВЗ у ньому немає. А ДФС зазвичай дає роз’яснення щодо складу витрат підприємця виходячи з того, що цей перелік є вичерпним (див., наприклад, лист від 28.10.2015 р. № 1061/Г/99-99-17-02-02-14). Згідно з пп. 177.4.3 ПК до переліку витрат відноситься лише сума ЄСВ.
Отже, на сьогодні у підприємця немає підстав включати суму сплаченого ВЗ до витрат.
Зверніть увагу: у проекті змін до ПК (Законопроект № 5368 від 07.11.16 р.) пп. 177.4.3 викладено у такій редакції: «до переліку витрат відносяться суми податків, зборів, які пов’язані з господарською діяльністю такого підприємця…». Сподіваємося, що при такому формулюванні податківці не почнуть заперечувати проти включення до витрат не тільки ЄСВ, але й ВЗ. Оскільки зміни носять уточнюючий характер, можливо, ДФС надаватиме лояльніші роз’яснення стосовно витрат підприємця за 2016 рік.
Array
Cхожі статті
При списанні грошової кредиторської заборгованості по імпортованих товарах податковий кредит із ПДВ не коригуємо
23.09.2016
Касові Операції — 2018: увага на нові форми бланків
05.02.2018
Щодо визначення об’єкта оподаткування транспортним податком
22.02.2019