Чи платить ТОВ-власник нерухомості земельний податок за ділянку, щодо якої не оформлено право власності та право користування?
ІПК від 08.02.2019 р. №464/6/99-99-12-02-03-15/ІПК, яку ми хочемо сьогодні проаналізувати цікаво з двох причин.
Кадровий аутсорсинг

На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3

Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері

Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
По-перше, ДФСУ визнала, що у ТОВки не виникає обов’язок з декларування плати за земельну ділянку, право на яку товариством не оформлено. Пояснюється це тим, що обов’язок із справляння (яке передбачає декларування та сплату зобов’язань) земельної плати, у тому числі й земельного податку, у власників земельних ділянок та/або землекористувачів настає з дня виникнення права власності або права користування земельними ділянками (п. 287.1 Податкового кодексу України).
Однак, по-друге, фіскали все ж попередили платника про можливі економічні ризики від продовження такої ситуації та не оформлення ним прав на земельну ділянку. Зокрема ДФСУ навела ряд судових рішень, у яких орган місцевого самоврядування, керуючись нормами ст. 377 ЦКУ, ст. 120, 125, 126 та 206 Земельного кодексу України, порушував питання про компенсацію завданої шкоди (ст.ст. 1166, 1167 ЦКУ) землекористувачами (юридичними та фізичними особами), які використовують земельні ділянки без належним чином оформлених документів на право користування земельними ділянками, у формі неотриманої орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності. Очевидно, що раз фіскали посилаються на ці рішення, то вони були не на користь платників податку.
Додатково фіскали вказують на те, що загальний принцип цілісності об’єкта нерухомості із земельною ділянкою, на якій цей об’єкт розташований, закріплений у ст. 120 Земельного кодексу України, фактично доводить виникнення прав власності на об’єкт нерухомості у юридичної особи. А це призводить до виникнення права на земельну ділянку, на якій розташований об’єкт, а також обов’язку вчинення певних дій, спрямованих на оформлення правовстановлюючих документів на таку земельну ділянку. Плюс умови цивільно-правових угод щодо купівлі-продажу об’єкта нерухомості не можуть змінювати виконання обов’язку, встановленою податковим законодавством.
Прогнозуємо, що органи ДФСУ самі будуть комуні кувати із органами місцевого самоврядування та спонукати їх до судових спорів із підприємствами, які в такий спосіб відтягують момент юридичного настання обов’язку платити земельний податок.
Array
Cхожі статті

Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання звіту по ЄCВ
10.10.2017

Умовні позначення в табелі робочого часу
13.03.2019

Чи повинен платник податків надати посадовим особам контролюючого органу при проведенні перевірки копії первинних документів, якщо їх ведення здійнюється в електронній формі?
23.05.2017