Щодо особливостей користування податковою пільгою з ПДВ
ДФС УКРАЇНИ
Ведення бухгалтерського обліку для юридичних осіб

Ведення бухгалтерського обліку для юридичних осіб Послуги бухгалтера - Ведення бухгалтерського ..
Кадровий аутсорсинг

Кожний бізнес спрямований на прибуток, а ми – на вчасну допомогу клієнтам!Наша команда відповідальних фахівців на умовах повної конфіденційності візьме під чіткий контроль вирішення питань щодо:
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 22.02.2019 р. № 700/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо особливостей користування податковою пільгою з ПДВ, яка передбачена підпунктом 197.1.14 пункту 197.1 статті 197 розділу V Податкового кодексу України (далі — ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у листі, платник, який є замовником будівництва та на балансі якого знаходяться об*єкти будівництва (квартири, паркомісця та нежитлові приміщення), у процесі будівництва вказаного об”єкта (до здачі його в експлуатацію) укладає попередні договори купівлі-продажу з іншими особами, які зобов,язуються після державної реєстрації права власності платника на квартири укласти договори купівлі-продажу таких квартир на підставі попередніх договорів та здійснюють попередню оплату вартості квартири (забезпечувальні платежі).
Безпосередньо перехід права власності на такі квартири до покупців відбувається шляхом укладення договору купівлі-продажу між платником і покупцем.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ШСУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ). Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом У та підрозділом 2 розділу ХХ ПКУ.
Згідно з підпунктами «а» і «6» пункту 185.1 статті 185 розділу У ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу У ШСУ розташоване на митній території України.
Відповідно до підпункту 197.1.14 пункту 197.1 статті 197 розділу V ПКУ звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання житла (об’єктів житлового фонду), крім їх першого постачання, якщо інше не передбачено цим підпунктом.
У цьому підпункті перше постачання житла (об’єкта житлового фонду) означає:
а) першу передачу готового новозбудованого житла (об*єкта житлового фонду) у власність покупця або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) із спорудження такого житла за рахунок замовника;
б) перший продаж реконструйованого або капітально відремонтованого житла (об,єкта житлового фонду) покупцю, який є особою, іншою, ніж власник такого об’єкта на момент виведення його з експлуатації (використання) у зв,язку з такою реконструкцією або капітальним ремонтом, або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) на таку реконструкцію чи капітальний ремонт за рахунок замовника.
Отже, у випадку, якщо платник самостійно здійснює будівництво житла, без залучення генпідрядника, то операцією з першого постачання житла буде вважатися операція з передачі права власності (оформлення правовстановлюючих документів) на готове новозбудоване житло (об’єкт житлового фонду) до покупця такого житла, незалежно від джерел фінансування будівництва. Така операція з першого постачання житла підлягає оподаткуванню податком на додану вартість на загальних підставах.
Операції з подальшого постачання житла (об’єктів житлового фонду) звільняються від оподаткування відповідно до підпункту 197.1.14 пункту 197.1 статті 197 розділу V ПКУ.
Водночас у випадку, коли у розглянутій ситуації платник у процесі будівництва до оформлення права власності на новозбудоване житло, згідно з укладеними попередніми договорами з покупцями, отримує авансові платежі, за таке житло, то при отриманні таких платежів від покупців у платника виникають податкові зобов”язання з ПДВ, оскільки такі платежі є платою за житло, операція з постачання якого для цілей підпункту 197.1.14 пункту 197.1 статті 197 розділу V ПКУ є першою.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу ІІ ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Cхожі статті

Про застосування строків давності при організації та проведенні документальних перевірок юридичних осіб
05.05.2017

Щодо окремих питань бухгалтерського обліку спільної діяльності без створення юридичної особи при визначенні фінансового результату до оподаткування
22.01.2019

Штрафні санкції за порушення порядку проведення розрахунків із застосуванням РРО
07.06.2017