Як заповнюють щорічний Звіт по ЄСВ підприємці на спрощеній системі оподаткування?
ГУ ДФС у Донецькій області
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 06.02.2019 р. №409/ІПК/05-99-13-07-14
Головним управлінням ДФС у Донецькій області (далі — ГУ ДФС), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України, розглянуло звернення на отримання індивідуальної податкової консультації щодо порядку заповнення фізичними особами — підприємцями Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі — Звіт), та надає індивідуальну податкову консультацію.
Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — єдиного внеску) відповідно до п. 4 част. першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон № 2464) є фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.
Платники єдиного внеску зобов’язані подавати звітність з єдиного внеску за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, визначені законодавством (п. 4 част. другої ст. 6 Закону № 2464).
Загальні правила формування та подання Звіту передбачено розділом ІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі — Порядок), які є обов’язковими для виконання платниками.
Відповідно до п. 2 розділу ІІІ Порядку фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік.
Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску подається за формою № Д5 згідно з додатком 5 до Порядку із зазначенням типу форми «початкова».
Пунктом 10 розділу ІV Порядку визначено, що фізичні особи підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають самі за себе до органів доходів і зборів Звіт згідно з додатком 5 до Порядку.
Водночас, на підставі п. 11 розділу ІV Порядку таблиця 2 додатку 5 до Порядку формується та подається страхувальниками в разі визначення страхувальниками періодів (строків) трудової або іншої діяльності, що відповідно до законів, якими встановлюються умови пенсійного забезпечення, відмінні від умов загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, зараховуються при визначенні права на відповідну пенсію, а також періоди страхового стажу, не пов’язані з трудовою та/або професійною діяльністю.
Якщо у страхувальника відсутні робочі місця, робота на яких зараховується до спеціального стажу, таблиця 2 додатка 5 не формується і не подається до органу доходів і зборів.
Таким чином, фізична особа — підприємець, у тому числі і та, яка обрала спрощену систему оподаткування, формує та подає до органів доходів і зборів Звіт згідно з таблицею 1 додатка 5 до Порядку.
При цьому, у графі 2 зазначається код категорії застрахованої особи відповідно до Таблиці відповідності кодів категорій застрахованих осіб та кодів бази нарахування і розмірів єдиного внеску (додаток 2 до Порядку № 435). Так, для фізичних осіб — підприємців на загальних підставах — 5; для фізичних осіб — підприємців на спрощеній системі оподаткування — 6.
У графі 3 підприємцями на спрощеній системі оподаткування відображається самостійно визначена сума доходу, з якої платник має намір сплатити єдиний внесок. Розмір такого доходу має бути не менше мінімальної заробітної плати відповідного місяця й не більше максимальної величини доходу для нарахування єдиного внеску.
Відповідальним за правильність та достовірність заповнення Звіту є страхувальник (п. 16 розділу 11 Порядку).
Одночасно звертаємо увагу, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Array
Cхожі статті
З питань заповнення звітності з єдиного внеску ДФС радить звертатися до ПФУ
25.09.2017
Який штраф передбачено, якщо роздрукувано Z-звіт без обов’язкових реквізитів
30.09.2016
Нарахування ЄСВ з працівників-інвалідів: які документи потрібні для підтвердження інвалідності і початку використання зниженої ставки?
26.03.2019