Бухгалтерія ➤ Послуги бухгалтерського обліку в Україні
  • ru
  • ua
  • Головна
  • Про нас
  • Послуги
  • Оплата
  • Новини
  • Контакти

+380630327777

+380960327777

Як виписати розрахунок коригування до податкової накладної при зарахуванні попередньої оплати за один товар/послугу в рахунок оплати вартості іншого товару/послуги?

Главная страница » Статті та новини » ПДВ

  • Податок на прибуток
  • Податки загальне
  • Податки з фізичних осіб
  • ПДВ
  • Бухгалтерський облік
  • Всі новини
  • Інші категорії
    • Податок на прибуток
    • Податки загальне
    • Податки з фізичних осіб
    • ПДВ
    • Бухгалтерський облік
    • Всі новини

Як виписати розрахунок коригування до податкової накладної при зарахуванні попередньої оплати за один товар/послугу в рахунок оплати вартості іншого товару/послуги?

ДФС УКРАЇНИ

1

Кадровий аутсорсинг

Разработка сметной документации

На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо

2

Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3

Акт виконаних робіт

Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.

3

Підготовка кошторисної документації для участі в тендері

Оформление инвесторской и договорной документации

Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 05.02.2019 р. №401/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку заповнення графи 2.1 розділу Б табличної частини (далі — графа 2.1) розрахунку коригування до податкової накладної у разі зарахування попередньої оплати за один товар/послугу (повністю чи частково) в рахунок оплати вартості іншого товару/послуги та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, постачальником було отримано попередню оплату за товар/послугу (далі — товар №1), на дату якої було складено податкову накладну. Товар №1 не було поставлено або було поставлено частково. Надалі між контрагентами було досягнуто домовленість про припинення зобов’язання постачальника з постачання товару №1 та зарахування попередньої оплати за товар №1 в рахунок оплати іншого товару/послуги (далі — товар №2), без повернення такої оплати на поточний рахунок покупця.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.

Читайте також
ФОП не веде діяльність, не отримує дохід, має борг з ЄСВ. Чи можна розстрочити заборгованість?

Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) (пункт 201.7 статті 201 ПКУ).

Згідно з пунктом 192.1 статті 192 ПКУ якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача — платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. Відповідно до частини 2 статті 604 Цивільного кодексу України зобов’язання припиняється за домовленістю сторін про заміну первісного зобов’язання новим зобов’язанням між тими ж сторонами (новація).

Отже, якщо постачальником — платником ПДВ на дату отримання попередньої (авансової) оплати за товар №1 були визначені податкові зобов’язання з ПДВ та надалі за домовленістю сторін зобов’язання з поставки такого товару припиняється та попередня (авансова) оплата зараховується в рахунок оплати товару № 2 (без повернення такої оплати на поточний рахунок покупця), то постачальник — платник ПДВ на дату досягнення такої домовленості має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання такої попередньої (авансової) оплати, та зменшити нараховану суму податкових зобов’язань з ПДВ.

У графі 2.1 «Причина коригування / код причини» такого розрахунку коригування зазначається відповідний код причини із Переліку кодів причин коригування, розміщеного на офіційному веб-порталі ДФС за адресою: http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki—novini-/357858.html:

Читайте також
Щодо визначення податкових зобов’язань з ПДВ при отриманні комунальним підприємством, сум бюджетних коштів за кодом бюджетної класифікації 2610

код причини 103, який відповідає причині коригування «Повернення товару або авансових платежів» — у разі, якщо попередня оплата за товар № 1 зараховується у повному обсязі в оплату вартості товару № 2;

код причини 102, який відповідає причині коригування «Зміна кількості» — у разі, якщо товар № 1 частково було поставлено, а залишок попередньої оплати за нього зараховується в оплату вартості товару № 2 (тобто зараховується частина суми попередньої оплати).

Такий розрахунок коригування до податкової накладної відповідно до пункту 192.1 статті 192 ПКУ підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем послуг. Зареєстрований в ЄРГП-І розрахунок коригування є для постачальника підставою для зменшення нарахованих податкових зобов’язань.

При цьому якщо на дату підписання документа про зарахування попередньої оплати за товар № 1 в рахунок оплати вартості товару № 2 такий товар № 2 поставлений не був та відповідно податкова накладна на операцію з його постачання не складалася, то на дату підписання такого документа постачальник — платник ПДВ повинен визначити податкові зобов’язання з ПДВ та скласти податкову накладну на суму попередньої оплати за товар № 2 («перша подія») і зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін.

Загальні роз’яснення щодо порядку складання розрахунків коригування до податкових накладних, у тому числі залежно від причин коригування, надано у листах ДФС від 27.11.2018 №36942/7/99-99-15-03-02-17 та від 22.06.2018 № 18983/7/99-99-15-03-02-17, які розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Законодавство > Податкове законодавство > Листи» за адресами відповідно:

Зазначені листи платник податку може використовувати у своїй діяльності.

Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов,язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які передбачені ПКУ.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

0/5 (0 відгуків)


Array

Cхожі статті

Мінфін про виправлення бухгалтерських помилок у нарахуванні зарплати за минулий рік

Мінфін про виправлення бухгалтерських помилок у нарахуванні зарплати за минулий рік

Мінфін про виправлення бухгалтерських помилок у нарахуванні зарплати за минулий р...

09.02.2017

Чи штрафують за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, які не надаються отримувачу?

Чи штрафують за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, які не надаються отримувачу?

Чи штрафують за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, які не надаються отр...

16.02.2019

Терміни подання заяви юридичними особами для обрання спрощеної системи оподаткування

Терміни подання заяви юридичними особами для обрання спрощеної системи оподаткування

Терміни подання заяви юридичними особами для обрання спрощеної системи оподаткува...

01.03.2019

Залишити відповідь Скасувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

up
Бухгалтерія ➤ Послуги бухгалтерського обліку в Україні Бухгалтерія ➤ Послуги бухгалтерського обліку в Україні;️. ✓ 100% гарантія. ☎+380960327777
  • Про нас
  • Послуги
  • Оплата
  • Контакти
  • Відгуки
  • Статті
  • Карта сайту

м.Львів, Вул. Сахарова, 42

+380630327777

+380960327777

buhgalteria.lviv.ua@gmail.com

Політика конфіденційності
Відмова від відповідальності
Згода з розсилкою

uk

  • Головна
  • Про нас
  • Послуги
  • Оплата
  • Новини
  • Контакти