Бухгалтерія ➤ Послуги бухгалтерського обліку в Україні
  • ru
  • ua
  • Головна
  • Про нас
  • Послуги
  • Оплата
  • Статті та новини
  • Контакти

ЗАМОВИТИ КОШТОРИС

форма замовлення дзвінка

+380930327777

+380960327777

Як виписати розрахунок коригування до податкової накладної при зарахуванні попередньої оплати за один товар/послугу в рахунок оплати вартості іншого товару/послуги?

Головна сторінка » Статті та новини » ПДВ

  • Податок на прибуток
  • Податки загальне
  • Податки з фізичних осіб
  • ПДВ
  • Бухгалтерський облік
  • Всі новини
  • Інші категорії
    • Податок на прибуток
    • Податки загальне
    • Податки з фізичних осіб
    • ПДВ
    • Бухгалтерський облік
    • Всі новини

Як виписати розрахунок коригування до податкової накладної при зарахуванні попередньої оплати за один товар/послугу в рахунок оплати вартості іншого товару/послуги?

ДФС УКРАЇНИ

1

Бухгалтерія для ФОП

Бухгалтерія для ФОП

Бухгалтерія для ФОП. Послуги бухгалтера для ФОП

2

Ведення бухгалтерського обліку для юридичних осіб

Ведення бухгалтерського обліку для юридичних осіб

Ведення бухгалтерського обліку для юридичних осіб Послуги бухгалтера - Ведення бухгалтерського ..

3

Кадровий аутсорсинг

Кадровий аутсорсинг

Кожний бізнес спрямований на прибуток, а ми – на вчасну допомогу клієнтам!Наша команда відповідальних фахівців на умовах повної конфіденційності візьме під чіткий контроль вирішення питань щодо:

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 05.02.2019 р. №401/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку заповнення графи 2.1 розділу Б табличної частини (далі — графа 2.1) розрахунку коригування до податкової накладної у разі зарахування попередньої оплати за один товар/послугу (повністю чи частково) в рахунок оплати вартості іншого товару/послуги та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, постачальником було отримано попередню оплату за товар/послугу (далі — товар №1), на дату якої було складено податкову накладну. Товар №1 не було поставлено або було поставлено частково. Надалі між контрагентами було досягнуто домовленість про припинення зобов’язання постачальника з постачання товару №1 та зарахування попередньої оплати за товар №1 в рахунок оплати іншого товару/послуги (далі — товар №2), без повернення такої оплати на поточний рахунок покупця.

Читайте также
Щодо відповідності вимогам для перебування у статусі неприбуткової організації у разі отримання ОСББ поворотної фінансової допомоги та її використання (лист ДФС від 27.02.2019 р. № 781/6/99-99-15-02-02-15/ІПК)

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.

Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) (пункт 201.7 статті 201 ПКУ).

Згідно з пунктом 192.1 статті 192 ПКУ якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача — платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. Відповідно до частини 2 статті 604 Цивільного кодексу України зобов’язання припиняється за домовленістю сторін про заміну первісного зобов’язання новим зобов’язанням між тими ж сторонами (новація).

Читайте также
Про договір позики

Отже, якщо постачальником — платником ПДВ на дату отримання попередньої (авансової) оплати за товар №1 були визначені податкові зобов’язання з ПДВ та надалі за домовленістю сторін зобов’язання з поставки такого товару припиняється та попередня (авансова) оплата зараховується в рахунок оплати товару № 2 (без повернення такої оплати на поточний рахунок покупця), то постачальник — платник ПДВ на дату досягнення такої домовленості має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання такої попередньої (авансової) оплати, та зменшити нараховану суму податкових зобов’язань з ПДВ.

У графі 2.1 «Причина коригування / код причини» такого розрахунку коригування зазначається відповідний код причини із Переліку кодів причин коригування, розміщеного на офіційному веб-порталі ДФС за адресою: http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki—novini-/357858.html:

код причини 103, який відповідає причині коригування «Повернення товару або авансових платежів» — у разі, якщо попередня оплата за товар № 1 зараховується у повному обсязі в оплату вартості товару № 2;

код причини 102, який відповідає причині коригування «Зміна кількості» — у разі, якщо товар № 1 частково було поставлено, а залишок попередньої оплати за нього зараховується в оплату вартості товару № 2 (тобто зараховується частина суми попередньої оплати).

Такий розрахунок коригування до податкової накладної відповідно до пункту 192.1 статті 192 ПКУ підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем послуг. Зареєстрований в ЄРГП-І розрахунок коригування є для постачальника підставою для зменшення нарахованих податкових зобов’язань.

Читайте также
Особливості застосування граничного строку розрахунків за експортними операціями

При цьому якщо на дату підписання документа про зарахування попередньої оплати за товар № 1 в рахунок оплати вартості товару № 2 такий товар № 2 поставлений не був та відповідно податкова накладна на операцію з його постачання не складалася, то на дату підписання такого документа постачальник — платник ПДВ повинен визначити податкові зобов’язання з ПДВ та скласти податкову накладну на суму попередньої оплати за товар № 2 («перша подія») і зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін.

Загальні роз’яснення щодо порядку складання розрахунків коригування до податкових накладних, у тому числі залежно від причин коригування, надано у листах ДФС від 27.11.2018 №36942/7/99-99-15-03-02-17 та від 22.06.2018 № 18983/7/99-99-15-03-02-17, які розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Законодавство > Податкове законодавство > Листи» за адресами відповідно:

Зазначені листи платник податку може використовувати у своїй діяльності.

Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов,язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які передбачені ПКУ.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

0/5 (0 Reviews)


Cхожі статті

Хто та звідки має дізнаватися, що в працівника недостатньо страхового стажу

Хто та звідки має дізнаватися, що в працівника недостатньо страхового стажу

Хто та звідки має дізнаватися, що в працівника недостатньо страхового стажу Ос...

03.02.2017

Сплата гарантійних внесків: податкові зобов’язання з ПДВ нараховуються

Сплата гарантійних внесків: податкові зобов’язання з ПДВ нараховуються

Сплата гарантійних внесків: податкові зобов’язання з ПДВ нараховуються Об’єкто...

17.04.2019

Дії платника ПДВ, якому зупинено реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, на умовному прикладі

Дії платника ПДВ, якому зупинено реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, на умовному прикладі

Дії платника ПДВ, якому зупинено реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, на умовному прикладі ...

13.11.2017

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

up

Услуги по бухгалтерскому учету Бухгалтерія ➨ Послуги по бухгалтерському обліку. 👷 Послуги бухгалтера‍️. ✓ 100% гарантія. ☎+380960327777
  • Про нас
  • Послуги
  • Оплата
  • Контакти
  • Відгуки
  • Статті
  • Карта сайту

м.Львів, Вул. Сахарова, 42

+380930327777

+380960327777

buhgalteria.lviv.ua@gmail.com

Політика конфіденційності
Відмова від відповідальності
Згода з розсилкою

uk

  • Главная
  • О нас
  • Услуги
  • Оплата
  • Статьи и новости
  • Контакты
[contact-form-7 id="277" title="Сall"]