Як відображати коригування додаткової бази нарахування ЄСВ у звітності
Головне управління ДФС у Черкаській області спільно з Головним управлінням Пенсійного фонду України у Черкаській області сформували Методичні рекомендації щодо формування та подання звіту з ЄСВ у форматі відповідей на запитання страхувальників, що найчастіше виникають під час заповнення цієї звітності.
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Серед запитань, зокрема, такі:
1. Яким чином у таблиці 6 Звіту з ЄСВ слід відобразити суму компенсації за невикористану відпустку, яку виплачують працівникові під час звільнення?
Суму компенсації за невикористану відпустку потрібно відображати в одному рядку із зарплатою, нарахованою за місяць звільнення, тобто без виділення цієї суми окремим рядком.
2. Коли ставити ознаку «Неповний робочий час»?
Ознака «Неповний робочий час» (реквізит 24 «Ознака неповного робочого часу» таблиці 6 Звіту з ЄСВ) проставляється в разі, якщо особа працює:
- неповний робочий день (тобто зменшення тривалості щоденної роботи на обумовлену кількість годин);
- неповний робочий тиждень (зберігається нормальна тривалість робочого дня, але зменшується кількість робочих днів на тиждень);
- у разі поєднання неповного робочого дня та неповного робочого тижня (наприклад, тривалість робочого дня 5 годин при 4-х робочих днях на тиждень).
3. Як відобразити коригування додаткової бази нарахування ЄСВ?
Коригування додаткової бази нарахування ЄСВ у таблиці 6 Звіту з ЄСВ потрібно показувати в разі, якщо помилку допущено в місяцях, починаючи з травня 2015 року. До цього місяця форма Звіту з ЄСВ не передбачала відображення додаткової бази та нарахованого на неї ЄСВ у таблиці 6. Тому виправлення додаткової бази нарахування до травня 2015 року відображається лише в таблиці 1 Звіту з ЄСВ. Таке можливо, якщо помилково визначено/не визначено суму додаткової бази нарахування.
У цьому випадку необхідно визначити додаткову базу нарахування за минулий звітний період і донарахувати ЄСВ. Коригування варто відобразити в таблицях 1 і 6 Звіту з ЄСВ.
Якщо у звітному місяці виникає потреба нараховувати ЄСВ із додаткової бази нарахування щодо працівника, у таблиці 6 Звіту з ЄСВ необхідно заповнити два рядки:
- у першому рядку вказується фактична база нарахування ЄСВ;
- у другому — сума додаткової бази нарахування — різниця між фактичною базою нарахування ЄСВ і розміром мінімальної зарплати.
Код типу нарахування «13» застосовується лише в звітному місяці за звітний період. У разі донарахування сум до мінімальної зарплати за минулий період донарахування відображається з кодом типу нарахування «2». При цьому в таблиці 1 Звіту з ЄСВ обов’язково потрібно зазначити зміст помилки (наприклад, донарахування сум до мінімальної заробітної плати за місяць/рік).
Array
Cхожі статті
Щодо порядку віднесення до податкового кредиту сум ПДВ, зазначених у податкових накладних, у яких в індивідуальному податковому номері (далі ІПН) покупця не зазначено нупів, з яких починається такий ІПН
22.02.2019
Тип причини реалізації пального в акцизних накладних
27.09.2016
Чи звільняються від подання податкових декларацій із плати за землю юридичні особи, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку або земельні ділянки, що не підлягають оподаткуванню
26.09.2016