Як фопи-єдинщики звітують про ЄСВ за підсумками року?
Це стосується не лише єдинщиків, а й ФОПів на загальній системі оподаткування. Усі платники єдиного внеску зобов’язані подавати звітність з єдиного внеску за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, визначених законодавством (п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464 (далі — Закон № 2464)).
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Правила формування та подання щорічного звіту ФОПів про ЄСВ розписано у розділі ІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну України від 14.04.2015 р. № 435 (далі – Порядок № 435). Він обов’язковий для виконання усіма платниками.
Відповідно до п. 2 розділу ІІІ Порядку № 435 фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом. Звітним періодом для ФОПів є календарний рік. Звіт подається за формою № Д5 згідно з додатком 5 до Порядку № 435 із зазначенням типу форми «початкова».
Тут треба лише зазначити, що коли у страхувальника відсутні робочі місця, робота на яких зараховується до спеціального стажу, то таблицю 2 додатка 5 не формують і не подають до органу доходів і зборів.
Тож у більшості випадків фізична особа — підприємець, у тому числі і та, яка обрала спрощену систему оподаткування, формуватиме та подасть до органів доходів і зборів Звіт згідно з таблицею 1 додатка 5 до Порядку.
У графі 2 такої таблиці зазначають код категорії застрахованої особи відповідно до Таблиці відповідності кодів категорій застрахованих осіб та кодів бази нарахування і розмірів єдиного внеску (додаток 2 до Порядку № 435):
5 — для фізичних осіб — підприємців на загальних підставах;
6 — для фізичних осіб — підприємців на спрощеній системі оподаткування.
У графі 3 спрощенці відображають самостійно визначену суму доходу, з якої платник має намір сплатити єдиний внесок. Розмір такого доходу має бути не менше мінімальної заробітної плати відповідного місяця й не більше максимальної величини доходу для нарахування єдиного внеску.
Відповідальним за правильність та достовірність заповнення Звіту, звісно ж, є страхувальник. Більше інформації з даного питання можна отримати з ІПК від 06.02.2019 р. №409/ІПК/05-99-13-07-14.
Array
Cхожі статті
Як виправити помилки, допущені у формі № Д5 звіту з ЄСВ, після закінчення терміну подання?
13.02.2019
Безоплатне постачання товарів чи послуг: визначаємо базу оподаткування та складаємо ПН
07.03.2019
Держказначейство про відкриті рахунки в СЕА ПДВ та СЕА РП з 26.06.2017 року
17.07.2017