Як фопи-єдинщики звітують про ЄСВ за підсумками року?
Це стосується не лише єдинщиків, а й ФОПів на загальній системі оподаткування. Усі платники єдиного внеску зобов’язані подавати звітність з єдиного внеску за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, визначених законодавством (п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464 (далі — Закон № 2464)).
Ведення бухгалтерського обліку для юридичних осіб

Ведення бухгалтерського обліку для юридичних осіб Послуги бухгалтера - Ведення бухгалтерського ..
Кадровий аутсорсинг

Кожний бізнес спрямований на прибуток, а ми – на вчасну допомогу клієнтам!Наша команда відповідальних фахівців на умовах повної конфіденційності візьме під чіткий контроль вирішення питань щодо:
Правила формування та подання щорічного звіту ФОПів про ЄСВ розписано у розділі ІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну України від 14.04.2015 р. № 435 (далі – Порядок № 435). Він обов’язковий для виконання усіма платниками.
Відповідно до п. 2 розділу ІІІ Порядку № 435 фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом. Звітним періодом для ФОПів є календарний рік. Звіт подається за формою № Д5 згідно з додатком 5 до Порядку № 435 із зазначенням типу форми «початкова».
Тут треба лише зазначити, що коли у страхувальника відсутні робочі місця, робота на яких зараховується до спеціального стажу, то таблицю 2 додатка 5 не формують і не подають до органу доходів і зборів.
Тож у більшості випадків фізична особа — підприємець, у тому числі і та, яка обрала спрощену систему оподаткування, формуватиме та подасть до органів доходів і зборів Звіт згідно з таблицею 1 додатка 5 до Порядку.
У графі 2 такої таблиці зазначають код категорії застрахованої особи відповідно до Таблиці відповідності кодів категорій застрахованих осіб та кодів бази нарахування і розмірів єдиного внеску (додаток 2 до Порядку № 435):
5 — для фізичних осіб — підприємців на загальних підставах;
6 — для фізичних осіб — підприємців на спрощеній системі оподаткування.
У графі 3 спрощенці відображають самостійно визначену суму доходу, з якої платник має намір сплатити єдиний внесок. Розмір такого доходу має бути не менше мінімальної заробітної плати відповідного місяця й не більше максимальної величини доходу для нарахування єдиного внеску.
Відповідальним за правильність та достовірність заповнення Звіту, звісно ж, є страхувальник. Більше інформації з даного питання можна отримати з ІПК від 06.02.2019 р. №409/ІПК/05-99-13-07-14.
Cхожі статті

У яких розмірах із 2017 року сплачується єдиний податок для 1-ї та 2-ї груп
03.01.2016

ДФС заборонено в односторонньому порядку розривати договір про визнання електронних документів
12.01.2017

Виплата роялті нерезиденту: як оподатковувати при сплаті в Україні?
15.04.2019