Як блокування податкової накладної впливає на ліміт реєстрації накладних? СБГ № 16 (2017) серпень
При блокуванні податкової накладної на суму ПДВ, зазначену в ній, зменшується ліміт реєстрації. Коли приймають рішення про те, що накладна розблокована, реєстраційний ліміт так і не відновлюється. З такими ситуаціями до нас звертаються клієнти. Але чому так відбувається?
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Для початку слід згадати, що в момент блокування податкової накладної (ПН) ліміт реєстрації не зменшується. У формулі, по якій формується цей показник, є складова ∑НаклВид, яку формують тільки зареєстровані податкові накладні. Нема зареєстрованої ПН, нема збільшення ліміту реєстрації.
Як у цьому переконатися?
Платник може направити Запит про отримання відомостей з Єдиного реєстру (J(F)1300104 або (J(F)1301402. В отриманих витягах не буде заблокованих податкових накладних.
Так чому може зменшитися ліміт?
На жаль проблема закладена в самій логіці формули. Давайте згадаємо, як все відбувається.
Постачальник зобов’язаний відобразити податкові зобов’язання (ПЗ) в тому звітному періоді, у якому вони виникли (див. пп. 187.1, 201.1 ПКУ). Це прийдеться зробити незалежно від того зареєстрована буде податкова накладна чи заблокована обов’язок не зникне.
Але якщо ви подали податкову декларацію, а податкова накладна не зареєстрована, то на результат формули вплине показник ∑Перевищ (див. п. 2001.3 ПКУ , п. 9 Порядок електронного адміністрування ПДВ, затверджений постановою КМУ від 16.10.2014 р. № 569, далі – Порядок № 569). Цей показник спрацьовує защораз, коли зобов’язання з ПДВ-декларації перевищують зобов’язання за даними Єдиного реєстру ПН. І справа в тім, що на його суму показник реєстраційного ліміту буде зменшено.
Ніби нічого страшного, але це не зручно тоді, коли потрібно зареєструвати інші податкові накладні, які окрім того, що проходять моніторинг (припустимо, що з ними все ОК), потребують також, щоб був наявний реєстраційний ліміт. Якщо ж його немає, тоді платнику доведеться або чекати на вхідні ПН від контрагентів, або вносити живі гроші на свій ПДВ-рахунок.
З практики!
Бухгалтери-умільці на практиці пробують в таких ситуаціях хитрувати. Вони не показують в декларації суми ПДВ із незареєстрованих накладних і чекають рішення по ній. Як тільки-но комісія пропустить накладну і її вдасться зареєструвати, тоді ПДВшник подає уточнюючий розрахунок (правда, доводиться заплатити самоштраф, якщо суму зобов’язань до сплати було занижено). Спосіб, відверто, так собі. Податківці можуть виявити цей фінт при проведенні камеральної перевірки декларації з ПДВ.
Давайте спрогнозуємо, що відбуватиметься після розблокування накладної. Ситуація розвиватиметься, залежно від того, чи вистачатиме реєстраційного ліміту на момент її реєстрації:
Випадок 1: ліміту вистачає
Тут все просто. Така накладна вплине на показник ∑НаклВид (збільшить його), а показник ∑Перевищ у силу того, що рахується накопичувально, просто зникне (по суті зменшиться). Тобто фактично в загальному підсумку впливу на ліміт реєстрації не буде: він зменшився, потім збільшився.
Випадок 2: ліміту НЕ вистачає:
Тут спрацює п.200-1.9 ПКУ:
«Якщо у платника податку загальна сума податкових зобов’язань, зазначених ним у поданих податкових деклараціях з урахуванням уточнюючих розрахунків до них, перевищує суму податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (∑Перевищ), а сума, визначена пунктом пунктом 2001.3 статті 200-1 цього Кодексу (∑Накл), є недостатньою для реєстрації таким платником податкової накладної або розрахунку коригування до такої податкової накладної за звітні періоди виникнення такого перевищення, платник податку має право зареєструвати податкову накладну або розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму податку, що дорівнює значенню показника ∑Перевищ, зменшеного на суму задекларованих до сплати податкових зобов’язань за періоди починаючи з 1 липня 2015 року (включаючи податкові зобов’язання, які були сплачені платником податку, та податкові зобов’язання, які не були сплачені платником податку) та збільшеного на значення показника ∑ПопРах незалежно від значення показника ∑Накл, визначеного відповідно до пункту 200-1.3 цієї статті».
Це ж написано в діючому нині п. 91 Порядку № 569. Головне пам’ятати, що реєструвати за цим правилом можна лише ту накладну, яка складена «за звітні періоди, в яких виникло перевищення податкових зобов’язань… над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних».
Класне правило, але правда життя дещо інша: програмне забезпечення ДФСУ поки не готове до таких заліків. Тому платнику скоріш за все доведеться внести гроші на свій ПДВ-рахунок. Будемо розраховуємо, що фіскали швидко справляться із змінами до програмного забезпечення.
Array
Cхожі статті
Коли фізособа-підприємець звільняється від сплати ЄСВ сам за себе?
25.01.2019
Підприємець – єдино податник дарує гроші членам сім’ї: що з ПДФО?
04.07.2017
Помилково склали дві податкові накладні на одну поставку. Як виправити?
14.04.2019