ПРИДБАННЯ КОМП’ЮТЕРНИХ ПРОГРАМ НА УМОВАХ НЕВИКЛЮЧНОЇ ЛІЦЕНЗІЇ: ЯКІ НАСЛІДКИ ДЛЯ ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК?
Перша за все підприємству доведеться розібратися із наявністю податкових різниць. Згідно абз. 2 п. 138.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) фінансовий результат до оподаткування збільшується, зокрема, на суму нарахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності. Водночас, вже на підставі абз.2 п. 138.2 ПКУ фінансовий результат до оподаткування зменшується, зокрема, на суму розрахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до п. 138.3 ПКУ.
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Згаданим пп. 138.3.1 ПКУ прописано правила, за якими розрахунок амортизації основних засобів або нематеріальних активів здійснюється відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності з урахуванням обмежень, встановлених пп. 14.1.138, пп. пп. 138.3.2 — 138.3.4 ПКУ.
Для розрахунку амортизації відповідно норм ПКУ слід визначити вартість основних засобів та нематеріальних активів без урахування їх переоцінки (уцінки, дооцінки), проведеної відповідно до положень бухгалтерського обліку.
Однак, згідно з пп. 138.3.2 ПКУ не підлягають амортизації та проводяться за рахунок відповідних джерел, зокрема, витрати на придбання / самостійне виготовлення «невиробничих нематеріальних активів». Цей термін означає відповідно нематеріальні активи, не призначені для використання в господарській діяльності платника податку. Оскільки ПКУ не містить визначення терміну «нематеріальні активи», то в цій ситуації, відповідно до пп. 141.8.4 ПКУ інші терміни ми розуміємо за нормами Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку і міжнародних стандартів фінансової звітності, введеними в дію відповідно до законодавства.
Визначення нематеріального активу можна знайти у п. 4 П(С)БО 8 «Нематеріальні активи» та у МСБО 38 «Нематеріальні активи». Відповідно до МСБО 38 нематеріальний актив — це немонетарний актив, який не має фізичної субстанції та може бути ідентифікований.
Фіскали вважають, що у разі віднесення придбаних платником податку на прибуток прав на користування комп’ютерними програмами до нематеріальних активів фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму нарахованої амортизації таких нематеріальних активів відповідно до П(С)БО або МСБО та зменшується на суму розрахованої амортизації нематеріальних активів відповідно до п. 138.3, але за умови призначення їх для використання у господарській діяльності.
Відображення різниць, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів, у т. ч. нематеріальних активів, на підставі ст. 138 ПКУ, здійснюється у розділі 1 Додатка РІ до рядка 03 РІ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств.
При цьому, у разі ліквідації об’єкта нематеріальних активів:
у рядку 1.1.2 Додатка РІ до Декларації – відображається сума залишкової вартості такого окремого об’єкта нематеріальних активів, визначеної відповідно до НП(С)БО або МСФЗ;
у рядку 1.2.2 Додатка РІ – відображається сума залишкової вартості такого окремого об’єкта нематеріальних активів, визначеної з урахуванням положень ст. 138 ПКУ.
Array
Cхожі статті
Щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з нерухомістю
02.12.2016
Заповнення податкової декларації ФОП — платника єдиного податку у разі зміни протягом року групи платника єдиного податку
25.11.2017
Щодо відображення у звітній Декларації з податку на прибуток підприємств та у Додатку РІ до Декларації завищеної частини суми від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток, яку зазначено у податковому повідомленні-рішенні
25.10.2017