Постачальник склав ПН не на всю суму: як виправити помилку
На дату першої події (відвантаження товару) постачальник склав податкову накладну (ПН) не на всю суму операції, а лише на її частину. Коли виявив помилку, склав розрахунок коригування (РК) до ПН і зареєстрував його в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). Суму податкових зобов’язань він привів у відповідність до суми постачання товару.
Ведення бухгалтерського обліку для юридичних осіб

Ведення бухгалтерського обліку для юридичних осіб Послуги бухгалтера - Ведення бухгалтерського ..
Кадровий аутсорсинг

Кожний бізнес спрямований на прибуток, а ми – на вчасну допомогу клієнтам!Наша команда відповідальних фахівців на умовах повної конфіденційності візьме під чіткий контроль вирішення питань щодо:
Постачальник склав ПН і РК з порушенням ПКУ. Тому обидва документи не можуть бути підставою для віднесення покупцем сум ПДВ до податкового кредиту.
Помилку треба виправити так:
- на дату виявлення помилки скласти РК до ПН, що була складена не на всю суму операції з постачання товару. Цим РК показники ПН потрібно вивести в нуль;
- на дату відвантаження товару скласти нову ПН на всю суму операції. Нову ПН зареєструвати в ЄРПН. На підставі цієї ПН покупець включає суми ПДВ до податкового кредиту, але не пізніше за 1095 днів з дати складання ПН.
Лист ДФС від 07.05.2019 р. № 1999/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.
Cхожі статті

Про порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг та реєстрації ОСББ як платника податку
31.08.2017

Сплата гарантійних внесків: податкові зобов’язання з ПДВ нараховуються
17.04.2019

Основні фонди повертаються фізичній особі у разі її виходу з числа засновників: ПДВ-наслідки
03.04.2019