Помилково зареєстрували податкову накладну на «неплатника». Як виправити помилку
Податкова накладна виписана та зареєстрована на неплатника, а покупець не повідомив що є платником ПДВ та вимагає надати йому зареєстровану податкову накладну.
Кадровий аутсорсинг

На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3

Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері

Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
При здійснення операцій з постачання товарів та послуг (згідно пункту 201.10, ПКУ платник податків зобов’язаний в установлений термін скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів та послуг, є для покупця таких товарів та послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Отже, у випадку реєстрації постачальником податкової накладної на неплатника, покупець не має права скористатись податковим кредитом.
Як постачальнику виправити помилку?
Постачальник (продавець) повинен скласти розрахунок коригування з урахуванням таких особливостей:
-у полі «Дата складання» зазначається дата, на яку було виявлено помилку в ІПН покупця;
-у заголовній частині розрахунка коригування зазначаються дані із заголовної частини податкової накладної з помилковим ІПН;
-у розділі Б зазначаються зі знаком «-» (виводяться в «0») відповідні показники усіх рядків податкової накладної, що коригується (кількість, обсяг постачання та сума ПДВ).
Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН платником податку, якому належить ІПН, що помилково був зазначений у полі «ІПН покупця» податкової накладної.
Продавець повинен скласти та зареєструвати в ЄРПН нову податкову накладну з урахуванням таких особливостей:
-реквізити заголовної частини податкової накладної зазначаються без помилок, тобто у полі «ІПН покупця» має бути вказаний правильний ІПН отримувача (покупця);
-у полі «Дата складання» зазначається дата виникнення податкових зобов’язань постачальника (продавця), тобто дата складання податкової накладної з «помилковим» ІПН;
-такій податковій накладній присвоюється новий порядковий номер, відмінний від порядкового номера податкової накладної з «помилковим» ІПН отримувача (покупця);
-у розділі Б такої податкової накладної зазначається обсяг операцій з постачання товарів/послуг та інші показники, що були вказані в податковій накладній з «помилковим» ІПН.
Якщо така помилка виявлена та виправлена після 15 числа наступного місяця за місяцем складання податкової накладної то до продавця згідно п. 1201.1 ПКУ за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування передбачена відповідальність у вигляді штрафних санкцій у розмірі від 10% до 50% суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування.
Cхожі статті

Поворотна фіндопомога ОСББ: чи втрачається статус «неприбутковості»
12.03.2019

ПН не включено до податкового кредиту протягом 365 днів. Чи можна віднести її до податкового кредиту шляхом подання уточнюючого розрахунку?
01.06.2017

На яку дату виникають зобов’язання по ПДВ при експорті товарів?
25.01.2019