Мінфін про суттєвість бухгалтерських помилок
Мінфін України в листі від 15.08.2016 р. № 31-11410-07/23-2644/2467 розглянув питання щодо виправлення помилок у бухгалтерському обліку та повідомляє.
Кадровий аутсорсинг

На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3

Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері

Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Порядок виправлення помилок, унесення та розкриття інших змін у фінансовій звітності визначено П(С)БО 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах», яке за змістом гармонізує з МСБО 8 «Облікові політики, зміни в облікових оцінках та помилки».
Виправлення помилок у первинних документах й облікових регістрах здійснюється в порядку, визначеному Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Мінфіну України від 24.05.1995 р. № 88, та Методичними рекомендаціями по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку, затвердженими наказом Мінфіну України від 29.12.2000 р. № 356.
Згідно з П(С)БО 6, у примітках до фінансових звітів підприємство розкриває інформацію щодо виправлення помилок, які мали місце в попередніх періодах, зокрема факт повторного оприлюднення виправлених фінансових звітів або недоцільність повторного оприлюднення. Доцільність (недоцільність) оприлюднення визначається суттєвістю інформації про помилки.
Відповідно до НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», суттєвою інформацією вважається інформація, відсутність якої може вплинути на рішення користувачів фінансової звітності. Суттєвість інформації визначається відповідними національними П(С)БО або МСФЗ і керівництвом підприємства.
Пунктом 2.1 Методичних рекомендацій щодо облікової політики підприємства, затверджених наказом Мінфіну України від 27.06.2013 р. № 635, передбачено: розпорядчий документ про облікову політику підприємства визначає, зокрема, кількісні критерії та якісні ознаки суттєвості інформації про господарські операції, події та статті фінансової звітності, які мають забезпечити надання користувачам усієї інформації з достатньою деталізацією про фактичні та потенційні наслідки господарських операцій та подій, здатних вплинути на рішення, що приймаються на її основі.
Array
Cхожі статті

Про надання роз’яснень щодо законодавства з питань повідомлення про прийняття працівників на роботу
18.10.2016

Якщо юридична особа порушила умови перебування на спрощеній системі оподаткування
16.11.2016

Чи може ФОП реалізовувати технічно складні побутові товари з оплатою в безготівковій формі, а решту товарів за готівку без РРО?
31.05.2017