Мінфін про суттєвість бухгалтерських помилок
Мінфін України в листі від 15.08.2016 р. № 31-11410-07/23-2644/2467 розглянув питання щодо виправлення помилок у бухгалтерському обліку та повідомляє.
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Порядок виправлення помилок, унесення та розкриття інших змін у фінансовій звітності визначено П(С)БО 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах», яке за змістом гармонізує з МСБО 8 «Облікові політики, зміни в облікових оцінках та помилки».
Виправлення помилок у первинних документах й облікових регістрах здійснюється в порядку, визначеному Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Мінфіну України від 24.05.1995 р. № 88, та Методичними рекомендаціями по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку, затвердженими наказом Мінфіну України від 29.12.2000 р. № 356.
Згідно з П(С)БО 6, у примітках до фінансових звітів підприємство розкриває інформацію щодо виправлення помилок, які мали місце в попередніх періодах, зокрема факт повторного оприлюднення виправлених фінансових звітів або недоцільність повторного оприлюднення. Доцільність (недоцільність) оприлюднення визначається суттєвістю інформації про помилки.
Відповідно до НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», суттєвою інформацією вважається інформація, відсутність якої може вплинути на рішення користувачів фінансової звітності. Суттєвість інформації визначається відповідними національними П(С)БО або МСФЗ і керівництвом підприємства.
Пунктом 2.1 Методичних рекомендацій щодо облікової політики підприємства, затверджених наказом Мінфіну України від 27.06.2013 р. № 635, передбачено: розпорядчий документ про облікову політику підприємства визначає, зокрема, кількісні критерії та якісні ознаки суттєвості інформації про господарські операції, події та статті фінансової звітності, які мають забезпечити надання користувачам усієї інформації з достатньою деталізацією про фактичні та потенційні наслідки господарських операцій та подій, здатних вплинути на рішення, що приймаються на її основі.
Array
Cхожі статті
За яких причин може бути перенесена відпустка працівника
08.02.2019
Як рахують податкових зобов’язань з ПДВ за касовим методом при наданні послуг із водопостачання і водовідведення?
12.03.2019
Нюанси заповнення чисельності працівників у декларації платника єдиного податку
01.03.2019