Аграрії проти повернення тестового режиму системи блокування ПН
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» направила офіційне звернення на Ніну Южаніну, голову комітету Верховної Ради України з питань податкової і митної політики, з проханням відхилити законопроект №7115.
Ведення бухгалтерського обліку для юридичних осіб

Ведення бухгалтерського обліку для юридичних осіб Послуги бухгалтера - Ведення бухгалтерського ..
Кадровий аутсорсинг

Кожний бізнес спрямований на прибуток, а ми – на вчасну допомогу клієнтам!Наша команда відповідальних фахівців на умовах повної конфіденційності візьме під чіткий контроль вирішення питань щодо:
Народні депутати України пропонують внести ряд змін до перехідних положень ПКУ, що стосуються порядку зупинення реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування. Ці зміни закріплені у законопроекті №7115, зареєстрованому у ВРУ 15 вересня 2017 року. Компанії-члени Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» просять депутатів не підтримувати законопроект №7115.
У пояснювальній записці законопроекту йдеться про застосовування тестового режиму зупинки реєстрації податкових накладних до прийняття законопроекту, розробленого Урядом. Таким чином, законопроект №7115не сприятиме покращенню процедури адміністрування ПДВ, а лише в черговий раз змінить чинні норми податкового законодавства.
Призупинення дії норм щодо безумовності податкового кредиту означатиме фактично повернення солідарної відповідальності платників податків за будь-які порушення по ланцюгу постачання, що може призвести до збільшення випадків невідшкодування ПДВ добросовісним платникам податків та адміністративних і судових оскаржень.
Експерти УКАБ висловлюють занепокоєння, що надання ДФС повноважень щодо зупинки податкових накладних без урахування встановлених законодавством критеріїв ризику фактично повертає механізм, який має ознаки корупційних ризиків. Зміни до порядку реєстрації податкових накладних призведуть до необхідності документальних перевірок заявлених до відшкодування сум, що несе ризики зловживань зі сторони контролюючих органів та фактично скасовує автоматичне відшкодування.
В Асоціації вважають, що замість повернення до роботи системи в тестовому режимі, як пропонує законопроект №7115, варто доопрацьовувати механізм роботи СМКOР в режимі реального часу. Зокрема, УКАБ схвалює наказ Міністерства фінансів від 18 вересня 2017 року № 776 «Про затвердження Змін до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», який зобов’язує Державну фіскальну службу автоматично реєструвати податкові накладні сільськогосподарських підприємств. Цей наказ уже зареєстрований у Міністерстві юстиції. Документ вирішує проблему з блокуванням накладних для сільгоспвиробників. Для автоматичної реєстрації накладної аграрним підприємствам необхідно заздалегідь надати техкарту та аналітичну довідку про те, що підприємство займається вирощуванням сільгосподарської продукції.
Cхожі статті

Унаслідок відступлення прав вимоги отримано дохід: чи оподатковувати
21.08.2017

Обмеження щодо періодів, за які роботодавець має право подати уточнюючий звіт щодо сум нарахованого єдиного соціального внеску
04.10.2016

Особливості оподаткування ПДВ операцій з ліквідації основних засобів за самостійним рішенням платника податку
12.12.2016