4 питання щодо заповнення податкової накладної та розрахунку коригування
ДФСУ роз’яснила деякі питання щодо порядку заповнення податкової накладної та розрахунку коригування
Кадровий аутсорсинг
На будь-якому підприємстві незалежно від напрямку діяльності ведення кадрового обліку є трудомістким процесом. Необхідно постійно відслідковувати зміни в трудовому законодавстві та враховувати нововведення при веденні діловодства в частині особистих справ штатного персоналу установи, фірми, організації, компанії тощо
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
ДФСУ у листі від 03.10.2016 р. №21408/6/99-99-15-03-02-15 роз’яснила:
1) Щодо можливості зазначення платником податку у податковій накладній номера та дати цивільно-правового договору, у межах якого відбувається постачання товарів/послуг
Податківці нагадують, що Законом №643-VIII з 29.07.2015 року з обов’язкових реквізитів податкової накладної виключено реквізит «Вид цивільно-правового договору».
Згідно з формою та порядком заповнення податкової накладної, затвердженими наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. №1307, графи для зазначення виду цивільно-правового договору у податковій накладній не передбачено.
Водночас реквізит «Номенклатура товарів/послуг продавця», який віднесено до складу обов’язкових, має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів/послуг, та не повинен містити інших даних, зокрема щодо номера та дати цивільно-правового договору.
Таким чином, відображення реквізиту «Вид цивільно-правового договору» у податковій накладній не передбачено.
2) Щодо порядку заповнення графи 1 розділу «Б» розрахунку коригування до податкової накладної
Відповідно до форми розрахунку коригування графа 1 розділу Б має назву «№ з/п рядка податкової накладної, що коригується». Отже, у графі 1 розділу «Б» розрахунку коригування зазначається саме номер рядка податкової накладної, до якої складається розрахунок коригування, згідно номенклатури товарів/послуг, вартість чи кількість яких коригується.
3) Щодо віднесення сум ПДВ до податкового кредиту відповідно до податкових накладних/розрахунків коригування, в яких графи «Номенклатура товарів/послуг продавця» та «№з/п рядка податкової накладної, що коригується» заповнені з помилками
Наявність помилок при заповненні, зокрема, граф податкової накладної/розрахунку коригування «Номенклатура товарів/послуг продавця» та «№ з/п рядка податкової накладної, що коригується», що не заважають ідентифікувати операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, не може бути підставою для виключення податкової накладної/розрахунку коригування зі складу податкового кредиту. Якщо, звісно, немає інших підстав для його зменшення.
Платник податку для виправлення у податковій накладній/розрахунку коригування помилок, не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, що містить помилки в обов’язкових реквізитах, та зареєструвати його в ЄРПН.
При допущенні помилки у розрахунку коригування платник податку має право скласти другий розрахунок коригування до податкової накладної, в якому будуть виправлені показники розрахунку коригування, складеного з помилками.
При цьому розрахунки коригування, складені для виправлення помилок, не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, у податковій звітності з ПДВ не відображаються.
4) Щодо порядку заповнення та округлення показників в окремих графах податкової накладної
Для коректного заповнення податкової накладної необхідно чітко дотримуватись:
- порядку заповнення податкової накладної, визначеного Порядком №1307,
- положень пп. 194.1.1 ПКУ, а саме: ПДВ становить 20%, 7% бази оподаткування та додається до ціни товарів/послуг (а не вираховується з неї).
Водночас податківці повідомляють, що ДФС забезпечена можливість реєстрації в ЄРПН податкових накладних, в окремих графах яких є певна розбіжність за рахунок округлення вартісних показників.
Array
Cхожі статті
Чи може страхувальник (роботодавець) подати поштою повідомлення про прийняття працівника на роботу
30.09.2016
За які порушення 2015 року платників податку на прибуток не штрафують
04.11.2016
Термін зберігання бухгалтерських документів
02.02.2017