Чи виникають податкові зобовязання з пдв та податку наприбуток за операціями надання\отримання поворотної фіндопомоги?
Хоча питання для більшості читачі здасться простим, все ж такі питання періодично виникають і у наших клієнтів. А відповідь на нього така:
Ведення бухгалтерського обліку для юридичних осіб

Ведення бухгалтерського обліку для юридичних осіб Послуги бухгалтера - Ведення бухгалтерського ..
Кадровий аутсорсинг

Кожний бізнес спрямований на прибуток, а ми – на вчасну допомогу клієнтам!Наша команда відповідальних фахівців на умовах повної конфіденційності візьме під чіткий контроль вирішення питань щодо:
- Зобов’язань з податку на прибуток не виникає.
За Податковим кодексом України поворотна фінансова допомога — сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення. У свою чергу згідно пп. 134.1.1 ПКУ об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу. І ПКУ не передбачає такої різниці для коригування фінансового результату як операції з надання (повернення) поворотної фінансової допомоги від іншої юрособи. Такі операції відображаються згідно за правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування. А за ПСБО ані витрат, ані доходів тут немає, операція з ПФД показується лише як виникнення заборгованості та її наступне погашення.
- ПДВ наслідків операція з ПФД теж не має.
Пояснюється це тим, що операція з надання/отримання платником поворотної фінансової допомоги не підпадає під визначення операцій з постачання товарів/послуг. Тож така операція не є об’єктом оподаткування ПДВ.
З цими твердженнями згодні і в ДФСУ, що підтверджує ІПК від 01.02.2019 р. №356/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.
Cхожі статті

Протягом календарного року суб’єкт господарювання може перейти на єдиний податок один раз
28.03.2019

Податківці зізнались: ППР притримують, щоб зросла сума штрафу
07.06.2017

Підприємство придбало авто: як оформити
27.09.2017