Щодо порядку віднесення до податкового кредиту сум ПДВ, зазначених у податкових накладних, у яких в індивідуальному податковому номері (далі ІПН) покупця не зазначено нупів, з яких починається такий ІПН
ДФС УКРАЇНИ
Ведення бухгалтерського обліку для юридичних осіб

Ведення бухгалтерського обліку для юридичних осіб Послуги бухгалтера - Ведення бухгалтерського ..
Кадровий аутсорсинг

Кожний бізнес спрямований на прибуток, а ми – на вчасну допомогу клієнтам!Наша команда відповідальних фахівців на умовах повної конфіденційності візьме під чіткий контроль вирішення питань щодо:
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 22.02.2019 р. № 701/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба. України розглянула звернення щодо порядку віднесення до податкового кредиту сум ПДВ, зазначених у податкових накладних, у яких в індивідуальному податковому номері (далі ІПН) покупця не зазначено нупів, з яких починається такий ІПН та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), повідомляє.
Відповідно до пунктів 201.8 та 201.10 статті 201 ПКУ право на нарахування ПДВ, складання накладних/розрахунків коригування та їх реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) надається виключно особам, зареєстрованим як платники ПДВ в порядку, передбаченому статтею 183 ПКУ.
Особі, що реєструється як платник ПДВ, присвоюється ІПН, який використовується для оплати ПДВ (пункт 183.18 статті 183 ПКУ).
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, веде реєстр платників податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих як платники податку (пункт 183. 12 Статті 183 ПКУ).
При реєстрації в ЄРПН податкових накладних / розрахунків коригування, складених на покупця — платника ПДВ, здійснюється звіряння даних щодо перебування продавця/покупця у реєстрі платників ПДВ, а тому податкові накладні / розрахунки коригування, складені на покупця — платника ПДВ, не можуть бути зареєстровані в ЄРПН, якщо особу(продавця/покупця), зазначену у такій податковій накладній / розрахунку коригування, не внесені до реєстру та такій особі не присвоєно ІПН.
Таким чином, алгоритм контролю реєстрації в ЄРПН податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних не дає можливості реєстрації податкових накладних, у яких ШН платника ПДВ не внесено до реєстру платників ПДВ, а наявність чи відсутність в податковій накладній перед 10-значним ІПН нулів не впливає на її реєстрацію в ЄРПН
Отже, якщо податкова накладна складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, то ІПН такого платника є актуальним. Наявність або відсутність у податковій накладній нулів, з яких починається ІПН платника податку, не заважає ідентифікувати здійснену операцію.
При цьому податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту (абзац другий пункту 201.10 статті 201 ПКУ).
Відповідно до пункту 522 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Cхожі статті

Чи може працівник перебувати у відпустці після закінчення трудового договору?
23.05.2017

Підприємство придбало авто: як оформити
27.09.2017

Щодо функціонування системи електронного адміністрування ПДВ в частині обрахунку суми податку на додану вартість
19.09.2017