Бухгалтерія ➤ Послуги бухгалтерського обліку в Україні
  • ru
  • ua
  • Головна
  • Про нас
  • Послуги
  • Оплата
  • Статті та новини
  • Контакти

ЗАМОВИТИ КОШТОРИС

форма замовлення дзвінка

+380930327777

+380960327777

Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором позики та поворотної фінансової допомоги, які отримані фізичною особою від іншої фізичної особи

Головна сторінка » Статьи и новости

  • Податок на прибуток
  • Податки загальне
  • Податки з фізичних осіб
  • ПДВ
  • Бухгалтерський облік
  • Всі новини
  • Інші категорії
    • Податок на прибуток
    • Податки загальне
    • Податки з фізичних осіб
    • ПДВ
    • Бухгалтерський облік
    • Всі новини

Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором позики та поворотної фінансової допомоги, які отримані фізичною особою від іншої фізичної особи

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

1

Бухгалтерія для ФОП

Бухгалтерія для ФОП

Бухгалтерія для ФОП. Послуги бухгалтера для ФОП

2

Ведення бухгалтерського обліку для юридичних осіб

Ведення бухгалтерського обліку для юридичних осіб

Ведення бухгалтерського обліку для юридичних осіб Послуги бухгалтера - Ведення бухгалтерського ..

3

Кадровий аутсорсинг

Кадровий аутсорсинг

Кожний бізнес спрямований на прибуток, а ми – на вчасну допомогу клієнтам!Наша команда відповідальних фахівців на умовах повної конфіденційності візьме під чіткий контроль вирішення питань щодо:

ЛИСТ від 29.10.2015 р. № 10131/Г/99-99-17-03-03-14

Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором позики та поворотної фінансової допомоги, які отримані фізичною особою від іншої фізичної особи

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором позики та поворотної фінансової допомоги, які отримані фізичною особою від іншої фізичної особи, і в межах компетенції повідомляє, що лист не містить достатньої інформації для надання більш детальної відповіді.

Водночас інформуємо, що відповідно до пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) фінансова допомога — це фінансова допомога, надана на безповоротній або поворотній основі.

При цьому поворотна фінансова допомога — це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.

Правовою основою для отримання позики або поворотної фінансової допомоги є договір позики. Відносини за договором позики регулюються ст. ст. 1046 — 1053 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ). Зокрема, ст. 1046 ЦКУ встановлено, що за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов’язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості у строк.

Читайте также
ПОЯСНЕННЯ до Української класифікації товарів ЗЕД

Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками. При цьому п. 2 ст. 1048 ЦКУ передбачено, що договір позики вважається безпроцентним, зокрема, якщо він укладений між фізичними особами на суму, яка не перевищує п’ятдесятикратного розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, і не пов’язаний із здійсненням підприємницької діяльності хоча б однією із сторін.

Згідно зі ст. 1049 ЦКУ позичальник зобов’язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV ПКУ, відповідно до пп. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 якого платниками податку є фізична особа — резидент, яка отримує, зокрема, доходи з джерела їх походження в Україні. Об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід (пп. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 ПКУ).

Перелік доходів, що включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, визначено підпунктами 164.2.1 — 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 ПКУ. Крім того, до цього переліку включаються інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ, що передбачені пп. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164 ПКУ.

Так, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема:
— основна сума кредиту, що отримується платником податку (протягом строку дії договору), у тому числі фінансового кредиту, забезпеченого заставою, на визначений строк та під проценти (пп. 165.1.29 п. 165.1 ст. 165 ПКУ);
— основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому або основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку (пп. 165.1.31 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

Читайте также
Щодо поширення 180-денного строку розрахунків за експортною операцією у випадку незавершення таких розрахунків на дату набуття чинності постановою Правління Національного банку України від 25 травня 2017 року № 41 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України»

Крім того, згідно з п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПКУ тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір (далі — збір).

Платниками збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ (пп. 1.1 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, передбачені ст. 163 ПКУ (пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПКУ).

Відповідно до ст. 163 ПКУ об’єктом оподаткування збором платника податку — резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, який з урахуванням особливостей, визначених розділом IV ПКУ, є базою оподаткування (п. 164.1 ст. 164 ПКУ).

Статтею 23 ПКУ визначено, що база оподаткування — це фізичний, вартісний чи інший характерний вираз об’єкта оподаткування, до якого застосовується податкова ставка і який використовується для визначення розміру податкового зобов’язання.

База оподаткування і порядок її визначення встановлюються ПКУ для кожного податку окремо.

При цьому у випадках, передбачених ПКУ, один об’єкт оподаткування може утворювати кілька баз оподаткування для різних податків. У випадках, передбачених ПКУ, конкретна вартісна, фізична або інша характеристика певного об’єкта оподаткування може бути базою оподаткування для різних податків.
Отже, оскільки нормами п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ для оподаткування військовим збором базу оподаткування окремо не визначено, а встановлено лише об’єкт, то відповідно база оподаткування військовим збором є вартісним виразом об’єкта оподаткування, тобто суми доходів, визначених ст. 163 ПКУ.

Читайте также
Документи, якими можуть бути підтверджені витрати громадян на придбання цінних паперів при розрахунку інвестиційного прибутку

Відповідно до пп. 1.7 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПКУ зазначено, що від оподаткування військовим збором звільняються доходи, що згідно з розділом IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 ПКУ.

Ставка збору становить 1,5 відс. об’єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ (пп. 1.3 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).

Враховуючи викладене, основна сума позики та поворотної фінансової допомоги, що отримується фізичною особою на підставі укладеного договору, протягом дії такого договору не є об’єктом (базою) оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором та не відображається у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

Разом з цим, якщо позика або поворотна фінансова допомога не повертається фізичною особою у термін, який визначений договором, то сума такої позики і допомоги включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи як інші доходи та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставками 15/20 відс., визначеними п. 167.1 ст. 167 ПКУ, і військовим збором (1,5 відс.).

При цьому зазначений дохід відображається у графі «Інші доходи» річної податкової декларації про майновий стан і доходи.

Водночас для більш детальної відповіді пропонуємо вам як платнику податку звернутись до контролюючого органу з наданням усіх наявних копій документів.

0/5 (0 Reviews)


Cхожі статті

Нацбанк скасовує останні обмеження на видачу коштів з банківських рахунків

Нацбанк скасовує останні обмеження на видачу коштів з банківських рахунків

Нацбанк скасовує останні обмеження на видачу коштів з банківських рахунків Нац...

28.08.2017

Оподаткування подарунків податком на доходи фізичних осіб

Оподаткування подарунків податком на доходи фізичних осіб

Оподаткування подарунків податком на доходи фізичних осіб Нагадуємо, що до заг...

07.11.2016

Безкоштовний вебінар на тему: «Оподаткування 2017: ТОП-теми першого кварталу»

Безкоштовний вебінар на тему: «Оподаткування 2017: ТОП-теми першого кварталу»

Безкоштовний вебінар на тему: «Оподаткування 2017: ТОП-теми першого кварталу» ...

16.03.2017

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

up

Услуги по бухгалтерскому учету Бухгалтерія ➨ Послуги по бухгалтерському обліку. 👷 Послуги бухгалтера‍️. ✓ 100% гарантія. ☎+380960327777
  • Про нас
  • Послуги
  • Оплата
  • Контакти
  • Відгуки
  • Статті
  • Карта сайту

м.Львів, Вул. Сахарова, 42

+380930327777

+380960327777

buhgalteria.lviv.ua@gmail.com

Політика конфіденційності
Відмова від відповідальності
Згода з розсилкою

uk

  • Главная
  • О нас
  • Услуги
  • Оплата
  • Статьи и новости
  • Контакты
[contact-form-7 id="277" title="Сall"]