Чи потрібно платити ПДВ при компенсації пайового внеску на розвиток інфраструктури міста?
ГУ ДФС у Львівській області
Ведення бухгалтерського обліку для юридичних осіб

Ведення бухгалтерського обліку для юридичних осіб Послуги бухгалтера - Ведення бухгалтерського ..
Кадровий аутсорсинг

Кожний бізнес спрямований на прибуток, а ми – на вчасну допомогу клієнтам!Наша команда відповідальних фахівців на умовах повної конфіденційності візьме під чіткий контроль вирішення питань щодо:
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 08.02.2019 р. №447/ІПК/12.1-10
Щодо оподаткування податком на додану вартість
Головне управління Державної фіскальної служби у Львівській області розглянуло звернення щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з відшкодування пайового внеску у розвиток інфраструктури Міста та, керуючись статтею 52 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі — ПКУ), повідомляє.
Правові та організаційні основи містобудівної діяльності встановлені Законом України від 17 лютого 2011 року № 3038-VI (далі — Закон № 3038).
Відповідно до статті 40 Закону замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов’язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.
Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об’єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури. Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта, визначеної згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами.
Пунктом 185.1 статті 185 розділу V ПКУ встановлено, що об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг.
Під постачанням товарів розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (пп. 14.1.191 ст. 14 розд. І ПКУ).
А постачання послуг — це будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (пп. 14.1.185 ст. 14 розд. І ПКУ).
Відповідно до підпункту 14.1.244 статті 14 розд. І ПКУ товари – це матеріальні та нематеріальні активи, у тому числі земельні ділянки, земельні частки (паї), а також цінні папери та деривативи, що використовуються у будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення.
Грошові кошти (гроші), згідно з нормами статті 192 Цивільного кодексу України, — це платіжні засоби. І законним платіжним засобом, обов’язковим до приймання за номінальною вартістю на всій території України, є грошова одиниця України — гривня (іноземна валюта може використовуватися в Україні у випадках і в порядку, встановлених законом).
Тому, враховуючи вищезазначене, грошові кошти, сплачені замовником до місцевого бюджету як пайовий внесок на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, не визначаються як товари/послуги і не є об’єктом оподаткування ПДВ згідно вимог ПКУ.
Відповідно й сума відшкодування (в грошовій формі) пайового внеску у розвиток інфраструктури міста, сплачена однією стороною Договору про комплексну забудову (забудовника) другій стороні зазначеного договору, не визначається як товари/послуги і не є об’єктом оподаткування ПДВ згідно вимог ПКУ.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу П ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Cхожі статті

Фізичні особи — підприємці, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування, авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховують самостійно
06.10.2016

Які зміни в декларації з податку на прибуток за 2018 р.?
31.01.2019

Нарахування ПДВ при безоплатному постачанні товарів/послуг
23.09.2016