ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Лист ДФС від 09.12.2016 р. № 26713/6/99-99-15-03-02-15

УКТ ЗЕД при імпорті в податковій накладній зазначається відповідно до ВМД

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо порядку заповнення обов'язкового реквізиту податкової накладної (код товару згідно з УКТ ЗЕД) при здійсненні платником ПДВ операції з постачання товару (транспортного засобу), попередньо ввезеного на митну територію України і, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Правила складання податкової накладної регулюються статтею 201 ПКУ та регламентуються Порядком заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПКУ на дату виникнення податкових зобов'язань з ПДВ платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений ПКУ термін.

Перелік обов'язкових реквізитів, які зазначаються в окремих рядках податкової накладної, визначено у пункті 201.1 статті 201 ПКУ. Зокрема, у податковій накладній зазначається код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Враховуючи викладене, при здійсненні платником ПДВ операції з постачання товару (транспортного засобу) на митній території України, попередньо ввезеного на митну територію України, у графі 3 "Код товару згідно з УКТ ЗЕД" податкової накладної зазначається код УКТ ЗЕД, вказаний у митній декларації відповідно до якої здійснювалося митне оформлення такого товару при його ввезенні на митну територію України, у тому числі і у випадку якщо на дату постачання товару вказаний у митній декларації код УКТ ЗЕД змінився.

 

 

В. о. заступника Голови

 

М. В. Продан