7 грудня відбувся Форум «Вітчизняні системи управління бюджетними установами»

14.12.2017 11:55Головною подією початку грудня 2017 для бухгалтерів та кадровиків бюджетних установ став перший дискусійний Форум «Вітчизняні системи управління бюджетними установами», який відбувся в Києві за підтримки Державного Агентства з питань електронного урядування та генерального інформаційного партнера ISpro.

 

Форум в першу чергу був покликаний дати відповіді на питання фахівців:

чим можна замінити санкційне програмне забезпечення для обліку в державних установах, аби уникнути штрафів з 1 січня 2018 року?

які альтернативні бухгалтерські програми будуть найкращим вибором для управління бюджетними установами?

 

На цьому практичному майданчику зібралися понад 120 представників органів державної влади та спікери від провідних бізнес-гравців – розробників систем автоматизації обліку. Український ринок швидко активізував всі можливості альтернативних ERP-систем західної або європейської розробки, які також взяли участь у Форумі. Але вперше організації державних форм власності мали змогу ознайомитися з повноцінною, сфокусованою на вітчизняне законодавство та процеси, українською розробкою – обліковою системою ISpro.

 

Головним меседжем у виступах спікерів була пропозиція автоматизувати всі без винятку процеси бюджетного обліку в бюджетних установах на єдиній системі, але наразі найбільш гострим залишається питання в першу чергу заміни систем для провадження бухгалтерського обліку, розрахунку зарплати та обліку кадрів.

 

У кожного з виробників – свої переваги, всі представлені системи відповідають вимогам до так званих ERP-систем, однак в цілому відчувалося, що системи ISpro та IT-Enterprise  почуваються найвпевненіше в даному секторі, мають як і серйозні портфоліо вже впроваджених проектів в бюджетних установах (ISpro) чи державних підприємствах (IT-Enterprise), так і розуміння проблематики в цілому.

 

ISpro позиціонується як більш доступний системний софт в плані ціни серед ERP-аналогів, в тому числі і тому, що пропонує значні поступки в ціні на софт та супровід. Назагал, ISpro – система, що має найбільший досвід впровадження саме в бюджетних установах та центральних органах виконавчої влади, зокрема на її основі автоматизовано господарсько-фінансову діяльність КМДА, ГІОЦ КМДА, інших місцевих та обласних органів влади (проект Е-місто), більшість проектів з обліку кадрів та праці в міністерствах та відомствах ведеться в ISpro.

 

Серед західних систем, в першу чергу хотілося б відмітити виступи спікерів від MS Dynamics та SAP Business One. На відміну від українських розробників вони апелювали здебільшого до світового досвіду своїх компаній, робили акцент на аналітичній складовій обліку в цих системах. При цьому було оголошено, що локалізація для бюджетних установ для MS Dynamics від SmartBusiness вже існує, а ось для SAP Business One - тільки розробляється компанією БДО Ukraine, і вже незабаром буде представлена.

 

У програми ISpro, представленої генеральним інформаційним партнером, є багато можливостей вибудовувати комплексні інформаційні системи органів державної влади, які можуть отримувати свої інформаційні рішення на базі даного модульного комплексу після впровадження так званого ядра ERP – базового фукціоналу. Такого собі облікового контуру, контуру планування та звітності установи чи органу ЦОВВ в розрізі фінансового планування, бухгалтерського обліку та звітності, обліку кадрів та праці, обліку основних засобів. Решта – під потреби замовника.

Піднімалося на Форумі і питання безпечного переносу даних, бо головним викликом після заборони є саме процес переносу та перехід на іншу систему з  огляду на унікальність процесів в кожній структурі. Відповідь ISpro проста та симетрична: ISpro забезпечить простий перехід. Всі дані будуть акумульовані, збережені в добре відомому форматі DBF та імпортовані в нову систему. І з початку дії санкцій в багатьох бюджетних установах це вже відбулося, ЦОВВ перейшли на впровадження того функціоналу ISpro, який сприяє вдосконаленню їхньої діяльності.

Враховуючи унікальність завдань кожної структури, ISpro розуміє ключовий характер кастомізації впроваджених рішень та їх спеціалізацію.  Для ISpro такі завдання в пріоритеті.

Ще однією перевагою системного підходу ISpro є керованість та прозорість управління установою після впровадження системи – ці нові тренди розвитку нашої країни.

 

Система ISpro на 100% відповідає потребам руху на реформи та інформатизацію, є адаптивною, дослухається до потреб споживачів, вносить програмні зміни, які дають можливість користувачам бути гнучкими.

 

ISpro поєднує легкість «коробкової» версії облікового софту та функціональність локального. То ж стане чи не єдиною альтернативою заміни при оцінці основних переваг системи: легкість переходу, адаптивність, 100% збереження даних, відомий функціонал, технічний супровід.

 

Ось такі питання були на порядку денному Форума. В цілому, основна мета Форуму була досягнута: фахівці отримали інформацію про альтернативи, спікери отримали доступ до користувачів. Форум обіцяє стати бажаною подією для фахівців, аби посилити позиції українських розробників програмного забезпечення та звільнити облік бюджетного сектору від російської облікової залежності.

 

Участь у Форумі також взяли Олександр Риженко, Голова Державного агентства з питань електронного урядування, Юрій Назаров, керівник ІТ-департаменту КМДА, представники Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації та СБУ.