Податкові накладні поки не будуть блокувати

08.12.2017 14:507 грудня 2017 року прийнято чергові «новорічні» зміни до Податкового кодексу (див. законопроект від 14.11.2017 р. № 6776-д). Остаточну редакцію закону ще не оприлюднено, але вже зараз можна відзначити найбільш важливе.

Відразу після офіційної публікації закону СМКОР тимчасово припинить свою роботу. Тобто податкові накладні/розрахунки коригування не будуть блокуватися (п.74.2 ст.74 буде виключено, одночасно набере чинності новий п.571 підрозділу 2 Перехідних положень ПКУ). Протягом 2 місяців з дня набрання чинності законом Кабмін (а не Мінфін або ДФС!) має визначити порядок блокування ПН/РК. Протягом 3 місяців мають з’явитися відповідні нормативні акти (а ті, що вже є, будуть приведені у відповідність із законодавством).

Заблоковані ПН/РК будуть зареєстровані в ЄРПН (звісно, за наявності реєстраційного ліміту), за умови, що платником станом на 01.12..2017 р. подано пояснення і документи, або розпочато процедуру адміністративного або судового оскарження (якщо отримано повідомлення про відмову в реєстрації).

ПН/РК платників, за якими пояснення і документи будуть подані в період з 01.12.2017 р. до дати набрання чинності законом, будуть «розблоковуватись»  у старому порядку. Тобто документи і пояснення будуть розглядатись протягом 5 робочих днів, а якщо не буде відповідного рішення, ПН/РК мають бути зареєстровані наступного дня.

Крім блокування ПН, зміни, внесені у Податковий кодекс, зачіпають багато інших питань:

  • визначення поняття «великий платник»;
  • не нарахування ПДВ при списанні запасів, ліквідованих не з вини платника;
  • звільнення платників єдиного податку від сплати авансового внеску при виплаті дивідендів;
  • виключення з числа платників єдиного податку IV групи виробників курятини;
  • розширення пільги з ПДВ у сфері ІТ – індустрії;
  • зміни деяких податкових різниць;
  • ставок ресурсних платежів тощо.

Ці та інші зміни у податковому законодавстві буде докладно проаналізовано на сторінках газети «Бухгалтерія». Нагадаємо, що всі передплатники традиційно отримають в січні Податковий кодекс України з урахуванням всіх змін.