Відкрите звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України, керівників парламентських фракцій і комітетів

08.11.2017 15:31Оригінал документа

Ми, підприємці України, громадські діячі та експерти, змушені констатувати прикрий факт, що у поточному році економічні реформи майже зникли з порядку денного парламенту, уряду та апарату Президента України. Їх витіснили соціальні та політичні питання, тим часом економічна криза триває, а обіцяні радикальні економічні реформи в Україні не відбуваються.

Бізнес-клімат в Україні залишається непривабливим як для вітчизняних, так і для іноземних підприємців. Проблеми, вирішення яких має життєво важливий для економіки країни характер, проблеми, які неодноразово озвучені першими особами держави, не знаходять своїх рішень. Проекти законів, покликані поліпшити інвестиційну привабливість України, не подаються до ВРУ, а зареєстровані законопроекти не виносяться на голосування.

Сьогодні необхідно терміново вирішити три кричущі проблеми, що скували підприємницьку активність й унеможливлюють зростання економіки. Нині вкрай необхідно:

1. Припинити невиправдане, нічим не обґрунтоване втручання силових структур у ведення бізнесу. Необхідно навести порядок у питанні необґрунтованих перевірок, обшуків й арештів майна підприємств та підприємців, розділити сервісні та правоохоронні функції фіскальної служби, відмовитись від каральної моделі податкового контролю.

2. Припинити тиск на бізнес з боку ДФС шляхом повної автоматизації процесу взаємодії податкової служби та підприємств — платників податків.

3. Удосконалити електронне адміністрування ПДВ, повернути систему блокування податкових накладних у тестовий режим.

Для вирішення вказаних проблем необхідно терміново внести до Верховної Ради України і поставити на голосування у цьому році відповідні законопроекти. А саме:

1) поставити на голосування проект Закону № 4228 «Про Фінансову поліцію» або внести до ВРУ інший законопроект щодо врегулювання проблеми силового тиску на бізнес;

2) внести до ВРУ та поставити на голосування проект Закону щодо заміни податку на прибуток податком на виведений капітал, розроблений Міністерством фінансів України та схвалений Урядом;

3) поставити на голосування проект Закону № 7115 щодо повернення системи блокування податкових накладних у тестовий режим.

Закликаємо Президента України, Уряд України та Верховну Раду України розглянути ці питання як невідкладні!

Закликаємо також підприємницькі спільноти й бізнес-асоціації, громадські та експертні організації підтримати наше звернення і надіслати на адресу керівників держави та парламентарів свої звернення з вимогою вирішити три згадані вище проблеми вже у цьому році.

Натепер звернення підтримують: ВГО «Український союз промисловців і підприємців» (УСПП), ВГО «Асоціація платників податків України» (АППУ), Торгово-промислова палата України (ТПП України), Спілка підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України (СПМСППУ), Громадянська платформа «Нова Країна», Ініціатива за ліберальну податкову реформу «В2F:Бізнес за Майбутнє», Ініціатива підприємців «Бізнес Help!», Комітет підприємців Київщини, громадська ініціатива «Рух бізнесу України», Асоціація українських виробників лакофарбової продукції (АУВЛП).

ПІДПИСИ:

Громадські ініціативи та платформи:

Голова Координаційної ради ГП «Нова Країна» /В.Козленко/

Координатор Ініціативи за ліберальну податкову реформу «В2F:Бізнеc за Майбутнє» /Е.Курганський/

Координатор Ініціативи підприємців «Бізнес Help!» /О.Згурьєва/

Громадська ініціатива «Рух бізнесу України»  /А.Гарнат/

Голова Ради Комітету підприємців Київщини  /В.Савенко/

Громадські організації бізнесу та підприємців:

Президент ТПП України /Г.Чижиков/

Президент ВГО АППУ /Г.Катамадзе/

Президент ВГО УСПП /А.Кінах/

Перший віце-президент, генеральний директор СПМСППУ /В.Биковець/

Виконавчий директор АУВЛП /О.Бричко/

Голова податкового комітету ТПП України  /Д.Михайленко/