Н.Южаніна: щодо ситуації із блокуванням Держказначейством додаткових рахунків сільгосптоваровиробників у СЕА ПДВ

11.01.2017 18:03


Податкова реформаПодаток на додану вартістьСпеціальний режим з ПДВ у сфері сільського господарства

Народний депутат Верховної Ради України від блоку БПП Ніна Южаніна на власному сайті оприлюднила свій коментар щодо ситуації із блокуванням Держказначейством додаткових рахунків сільгосптоваровиробників у СЕА ПДВ.

Ця подія набула неабиякого розголосу, оскільки рахунки вже заблоковано, про що свідчить повідомлення на офіційному сайті Держказначейства від 5 січня із посиланням на листи Державної фіскальної служби України. Виконавці так поспішали виконати Закон №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», що забули про його пряму норму, а саме: рахунки в СЕА ПДВ закриваються з дня, наступного за граничним строком сплати податкових зобов’язань за грудень 2016 року; для платників, які обрали квартальний податковий період, — за четвертий квартал 2016 року.

Нагадаю про ці дати:

  • 31 січня 2017 року — для сільгосптоваровиробників, які застосовують місячний податковий період;

  • 20 лютого 2017 року — для сільськогосподарських товаровиробників, які застосовують квартальний податковий період.

Тобто жодних новорічних несподіванок, які зараз підсовують платникам податків у вигляді підзаконних актів, не повинно бути. Ми навмисно в Комітеті виписували норми щодо переходу с/г-виробників зі спецрежиму на державну підтримку таким чином, щоб не спаплюжити їх дотримання з боку ДФС. Із ДФС, Мінфіном, членами профільного аграрного комітету та представниками галузі разом і виписували.

Але вийшло те, що вийшло. Фіскали нас або не почули, або зробили вигляд, що зрозуміли.

Далеко по досвід ходити не треба. Рік тому ДФС своїм листом наказала спрощенцям, дохід яких за підсумками 2015 р. перевищив 5 млн. грн., переходити на загальну систему оподаткування. Хоча в 2015 р. такий дохід не мав перевищувати суму в чотири рази більшу — 20 млн. грн.

Тоді зреагували оперативно: 20 січня ДФС відкликала свій лист від 19 січня 2016 р.

Але наступати на власні граблі ще ніхто не забороняв, тож помилки повторюються. Як кажуть, змусь ДФС Богу молитися — і лоба розшибе.

Проблемою володіємо. Ситуація під контролем. 11 січня буде вжито всіх заходів для її виправлення і повернення дій відомства у законне русло.

І хочу запевнити всіх платників податків: зважаючи на помилки, які вже зроблено на законотворчому шляху, ми в Комітеті особливо пильно стежимо за імплементацією змін до Податкового кодексу.

Стежимо і реагуємо. Дякую за те, що вчасно повідомляєте про проблеми.

Нагадаємао, що 5 січня 2017 року Держказначейство повідомило про блокування рахунків в СЕА ПДВ, які додатково відкриті відповідно до пункту 200¹.2 статті 200¹ ПКУ сільськогосподарським товаровиробникам, у зв'язку з втратою чинності з 1 січня 2017 року статті 209 ПКУ.