НБУ усуває адміністративні бар'єри для операцій з експорту послуг: внесено зміни до постанови № 419

04.01.2017 14:34


ВалютаЗовнішньоекономічна діяльністьНерезиденти

Відповідно до вимог Прикінцевих положень Закону про експорт послуг НБУ вніс зміни до Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями (постанова від 30.12.2016 р. № 419). 

Спрощенню проведення операцій з експорту послуг мають сприяти в тому числі такі зміни:

• відтепер резиденти, які здійснюють експорт послуг (крім транспортних і страхових), прав інтелектуальної власності, авторських та суміжних прав, не повинні будуть дотримуватися законодавчо встановленого строку розрахунків за цими операціями (зараз такий строк становить 120 днів);

• подаючи документи до банку, експортери зможуть не перекладати на українську мову документи, у тому числі рахунок (інвойс), викладених англійською мовою або викладених іншою іноземною мовою з одночасним викладенням англійською мовою;

• також банки зможуть використовувати копії документів, у тому числі рахунок (інвойс), в електронній формі для валютного контролю за експортно-імпортними операціями резидентів. Для цього резидент повинен буде відсканувати оригінал документа на паперовому носії інформації та засвідчити його електронним цифровим підписом  (для юридичних осіб – підписом уповноваженої особи).

Постанова НБУ набрала чинності 03.01.2017 р.

Нагадаємо, що Закон про експорт послуг був прийнятий 03.11.2016 р., набув чинності 03.12.2016 р., але був уведений у дію з 03.01.2017 р. Стислий аналіз цього документа можно переглянути тут і тут.