Президент підписав Закон про полегшення експорту послуг

01.12.2016 12:57


Зовнішньоекономічна діяльністьПервинні документиДоговірні відносини

30.11.2016 р. Президентом України підписано Закон України від 03.11.2016 р. № 1724-VIII  "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг)" (законопроект № 4496 від 21.04.2016 р.). 

Цей Закон націлено на полегшення роботи вітчизняних фрілансерів, які активно надають різні послуги дистанційно клієнтам, що знаходяться за межами України.

Закон дозволяє укладання зовнішньоекономічних договорів не тільки в простій письмовій, але і в електронній формі. Такий зовнішньоекономічний договір у разі експорту робіт (послуг) може укладатися шляхом:

  • прийняття публічної пропозиції про угоду (оферти);

  • обміну електронними повідомленнями;

  • в інший спосіб, зокрема шляхом виставлення рахунку (інвойсу), у тому числі в електронному вигляді.

Для ідентифікації валютної виручки як такої, що отримана від експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності, банки мають право вимагати від резидентів надання виставленого нерезиденту рахунку (інвойсу). При цьому банки не будуть вимагати від резидентів перекладу на українську мову документів, у тому числі рахунку (інвойсу), складених англійською мовою.

При цьому до Закону про бухоблік буде внесено майже революційну норму про те, що незначні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції. Головне, щоб інформація в документі не перешкоджала можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, і містила дату його складання, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції.

Закон має набути чинності через місяць після дня, наступного за днем офіційного опублікування. Наразі ані дати опублікування, ані остаточного тексту Закону немає.

Після оприлюднення тексту Закону «Бухгалтерія» надасть свій фаховий коментар до цього важливого документу.