Мінекономіки оприлюднило Посібник щодо механізму врегулювання суперечок у рамках СОТ

28.10.2016 14:37


Зовнішньоекономічна діяльністьДоговірні відносиниЄвропейський Союз

Мінекономіки презентувало  Посібник щодо механізму врегулювання суперечок у рамках Світової організації торгівлі (СОТ), який було розроблено та підготовлено за участі цього Міністерства та Проекту Торговельної Політики України Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Метою цього Посібника є ознайомлення читача з механізмом та процедурами врегулювання суперечок в рамках СОТ. Даний механізм є основним інструментом забезпечення дотримання принципів і правили СОТ країнами-членами, та служить центральним елементом у забезпеченні безпеки і передбачуваності багатосторонньої торговельної системи задля захисту законних прав та зобов’язань країн-членів СОТ.

В цьому посібнику детально розписано, яким чином підприємствам, що належать до певних галузей, можна протистояти впровадженню дискримінаційних секторальних (галузевих) заходів країнами-членами СОТ, з суб'єктами господарювання яких укладено зовнішньоекономічні угоди. 

У разі ініціювання українськими експортерами суперечок в іноземних судах, уряд України може надавати підтримку експортерам, наприклад, шляхом надання своїх пропозицій щодо того, яким чином можна оскаржити певне рішення. Уряд може взяти безпосередню участь у оскарженні, якщо це передбачено законодавством, а відповідна справа виправдовує таке втручання. Оскільки міжнародні системи судочинства є, як правило, незалежними, перемовини між урядами країн не завжди можуть бути коректними в контексті розгляду справ у суді за участі українських експортерів.

Суперечки щодо міжнародної торгівлі передбачають залучення урядів країн, вони мають наслідки для взаємовідносин України з іншими країнами. Саме тому при розгляді будь-якої суперечки мають бути враховані не тільки інтереси, що стосуються певної групи експортерів, а й інтереси інших груп та країни в цілому. Уряд України не може продовжувати розгляд суперечки, якщо національний товаровиробник, якого стосується суперечка, не буде повністю готовим її підтримати на відповідних етапах реалізації механізму врегулювання відповідної суперечки - говориться у Посібнику.