Підтримка розвитку IT-індустрії: КМУ пропонує законодавчі новації

19.09.2016 18:42


Зовнішньоекономічна діяльність

КМУ своїм розпорядженням від 8 вересня 2016 р. № 655-р затвердив План заходів з підтримки розвитку індустрії програмної продукції України на 2016 рік.

Цим документом передбачені в тому числі такі новації:

  • внесення змін до Цивільного кодексу України та Закону України “Про державну підтримку розвитку індустрії програмної продукції” щодо визначення термінів “програмна продукція”, “постачання програмної продукції” та “онлайн-сервіс” (жовтень 2016 року);

  • прийняття проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг)” (реєстраційний номер 4496) (вересень 2016 року).

  • спрощення видачі індивідуальних ліцензій для розміщення валютних коштів для експортерів послуг з урахуванням обсягу надходження коштів до зазначених суб’єктів господарювання (листопад 2016 року).

За даними профильного європейського порталу IT Outsoursing News, обсяг експорту українського програмного забезпечення в 2015 році склав не менше $2,5 млрд. Таким чином, IT-послуги зайняли третю позицію у вітчизняному експорті. Крім того, Україна займає перше місце в Європі в галузі IT-аутсорсингу. Це спонукає профільні відомства сприяти розвитку галузі, яка може з часом зайняти лідуючу позицію в нашому експортному потенціалі.