Чергові валютні пом’якшення від НБУ: розрахунки по експортно-імпортними операціями - до 120 днів

16.09.2016 19:11


БанкиВалютаЗовнішньоекономічна діяльність

НБУ затвердив та оприлюднив чергову постанову № 386 від 14.09.2016 "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України", яка набирає чинності 15.09.2016 р. та діє до 15.12.2016 р.

Зміни дають змогу клієнтам банків отримувати готівкові кошти в іноземній валюті або банківських металів з поточних і депозитних рахунків через каси та банкомати на суму до 250 тис. гривень на добу на одного клієнта (в еквіваленті). 

Компанії-резиденти, які отримали від нерезидентів кредити або позики, зможуть купувати іноземну валюту для погашення такої заборгованості навіть за наявності на їх рахунках власних коштів в іноземній валюті на суму понад 25 тис. доларів США. Це буде дозволено лише за умови цільового використання придбаних валютних коштів.

Крім того, цією Постановою НБУ прийняв рішення призупинити видачу індивідуальних валютних ліцензій фізичним особам для проведення перерахування іноземної валюти, у тому числі для здійснення інвестицій за межі України.

НБУ дозволив купівлю іноземної валюти з метою репатріації дивідендів, подовжив строк розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів з 90 до 120 календарних днів, а також залишив розмір обов’язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті на користь юридичних осіб на рівні 65%.

Регулятор анонсує продовження лібералізації у цьому напрямку у випадку сприятливих економічних умов.

Тематичний огляд останніх змін від НБУ читайте у № 39 газети "Бухгалтерія".