ПДВ-новації в проекті: ведення ЄРПН та облік та реєстрація платників ПДВ

12.09.2016 12:04


Податок на додану вартістьПодаткові накладні

ДФС оприлюднила два проекти нормативних документів, що стосуються адміністрування ПДВ.

Проект наказу Мінфіну України «Про затвердження змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» передбачає наступні зміни.

 Проектом скасовуються:

- довідка про взяття на облік платника податків (ф.№ 4-ОПП), що видавалась контролюючим органом. Для платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру, запроваджується нова довідка про взяття на облік (ф.№ 34-ОПП).

- повідомлення про взяття на облік за неосновним місцем обліку (ф.№ 16-ОПП), що видавалось контролюючим органом.

Для взяття платника податків на облік за неосновним місцем обліку Проектом затверджується нова спрощена форма заяви (ф.№ 17-ОПП), в якій зазначаються тільки контролюючі органи, в яких платник бажає стати на облік за неосновним місцем обліку. Така заява може бути подана до контролюючого органу як за неосновним місцем обліку, так й за основним місцем обліку.

Передбачається взяття на облік за неосновним місцем обліку також на підставі повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (ф.№ 20-ОПП), яке подається до контролюючого органу за основним місцем обліку. Встановлено, що якщо платник податків визначив у повідомленні за ф.№ 20-ОПП контролюючий орган, в якому він бажає стати на облік за місцезнаходженням відповідного об’єкта оподаткування (неосновне місце обліку), то він звільняється від обов’язку подання додаткових заяв до контролюючих органів за місцезнаходженням об’єктів оподаткування.

Проектом вносяться зміни до заяви про взяття на облік (ф.№ 1-ОПП), згідно з якими при призначенні/зміні бухгалтера необхідно заповнювати тільки розділ, що стосується даних про бухгалтера.

Проектом спрощено форму реєстраційної заяви платника ПДВ (ф.№ 1-ПДВ). Зокрема,виключено відомості щодо: найменування контролюючого органу, де здійснюється реєстрація або перереєстрація платника; місцезнаходження (місця проживання) платника при первинній реєстрації платником ПДВ; контактних телефонів заявника та відповідальних осіб платника (для юридичних осіб); кількості працюючих тощо.

Новою формою заяви передбачено, що у разі добровільної реєстрації платником ПДВ або у разі перереєстрації платником ПДВ особа подає лише один (перший) аркуш заяви. Два аркуші заяви подаються лише при обов’язковій реєстрації, а також при реєстрації платниками ПДВ інвесторів (операторів) за угодою про розподіл продукції, учасників договору про спільну діяльність, управителів майна.

Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (далі – проект постанови) розроблено у зв’язку із необхідністю забезпечення безперебійної роботи інформаційних систем ДФС, проведення технічних та регламентних робіт, встановлення єдиного підходу для визначення тривалості операційного дня, протягом якого приймаються податкові накладні та/або розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної.

Проектом постанови передбачено встановлення тривалості операційного дня для реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної платниками податку в Єдиному реєстрі податкових накладних щодня з
8 год. 00 хв. до 19 год. 00 хв.

Прийняття проекту постанови дозволить забезпечити рівні права платників податку на додану вартість та платників акцизного податку з реалізації пального під час реєстрації податкових та акцизних накладних відповідно протягом одного операційного дня.

Зауваження та пропозиції приймаються на адресу розробника проектів - ДФС - протягом одного місяця від дати оприлюднення проекту (тобто, до 09.10.2016 р.).